Wpis z mikrobloga

Dostałem taki dokument (i 2 inne dokumenty: faktura i chyba list przewozowy) od pl-import@fedex.com

Co w takiej sytuacji trzeba zrobić?
Chcą PDFa z ręcznym podpisem? Chcą wydrukować ten dokument, zrobić zdjęcie i zamienić na PDFa czy chcą, żeby to zrobić w jakiś inny sposób?

Na fakturze są prawdziwe informacje.
Wartość przesyłki to 79,98 USD (93,76 USD z przesyłką)
Przesyłka z USA

Dostałem taką wiadomość:






Dzień dobry,

Spodziewamy się przybycia Państwa przesyłki, która podlega odprawie celnej oraz naliczeniu należności celno-podatkowych. Aby zapewnić sprawny przebieg odprawy celnej, prosimy o:

· Zweryfikowanie poprawności danych na fakturze tj. dane importera/odbiorcy towaru, wartość towaru, koszt transportu, waluta i warunki dostawy Incoterms.

· Określenie rodzaju odprawy celnej (dopuszczenie do obrotu, cesja przesyłki, tranzyt, odprawa czasowa, uszlachetnianie bierne, uszlachetnianie czynne). W przypadku braku dyspozycji o innej procedurze celnej, towar zostanie odprawiony w procedurze dopuszczenia do obrotu z naliczeniem należności celnych i podatkowych.

· Uzupełnienie poniższych informacji na załączonym oświadczeniu:

o Wartość towaru oraz koszt transportu wraz z poprawną walutą. Jeśli koszt transportu nie jest znany proszę wpisać ‘-‘ (myślnik). W takim przypadku zadeklarujemy koszt transportu zgodnie z informacją w naszym systemie.

o Dokładny opis towaru (tzw. tłumaczenie faktury ) – Podanie szczegółowego opisu pełnej zawartości przesyłki w oparciu o poszczególne pozycje fakturowe w celu ich właściwej taryfikacji. Jaka jest nazwa handlowa towaru, jego zastosowanie, z jakiego materiału jest wykonany, część jakiego urządzenia stanowi.

· Dodatkowo prosimy o przesłanie potwierdzenia zamówienia oraz zapłaty za towar np. w postaci kopii z transakcji internetowej (jeśli towar został zakupiony).

Prosimy o odesłanie kompletu dokumentów/informacji umożliwiających dokonanie zgłoszenia celnego niezwłocznie na adres PL-import@fedex.com z podaniem numeru przesyłki w tytule wiadomości. Proszę mieć na uwadze, że akceptujemy jedynie załączniki w formacie pdf o łącznej wadze do 3MB, w innym przypadku wiadomość wraz z załącznikami nie zostanie dostarczona.

Niedostarczenie wymaganych informacji do 3 dnia roboczego od daty nadejścia przesyłki, będzie skutkowało naliczaniem dodatkowych opłat za magazynowanie zgodnie z cennikiem FedEx Express Poland, natomiast po upływie 5 dni roboczych od powiadomienia rozpoczniemy procedurę zwrotu przesyłki do nadawcy.

Poniżej zamieszczamy ważne informacje związane ze sposobem płatności oraz obowiązującą opłatą za dokonanie płatności za należności celnych:

· W przypadku braku konta w firmie FedEx, należności celno-podatkowe, które nie przekraczają kwoty 2000 PLN pobierane są przez kuriera gotówką przy doręczeniu przesyłki.

· FedEx nalicza opłatę za zabezpieczenie należności celnych, która wynosi 2,5% ceł i podatków, przy minimalnej stawce 68 PLN, w zależności od tego, która kwota jest wyższa. Szczegóły na stronie FedEx - https://www.fedex.com/pl-pl/ancillary-clearance-service.html

Monitoring przesyłki dostępny na stronie https://www.fedex.com/pl-pl/home.html

#clo #import #kurier #fedex #kurier #usa
fefler - Dostałem taki dokument (i 2 inne dokumenty: faktura i chyba list przewozowy)...

źródło: comment_1618591346QU1JFQiZed823n0NhN1gNw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@nels_marquardt: Mam jeszcze pytanie w sprawie tego:

Określenie rodzaju odprawy celnej (dopuszczenie do obrotu, cesja przesyłki, tranzyt, odprawa czasowa, uszlachetnianie bierne, uszlachetnianie czynne). W przypadku braku dyspozycji o innej procedurze celnej, towar zostanie odprawiony w procedurze dopuszczenia do obrotu z naliczeniem należności celnych i podatkowych.


Jeżeli jest to paczka prywatna, której nie zamierzam sprzedawać, to chodzi o to, żeby odpisać im w wiadomości "Paczka powinna zostać dopuszczona do obrotu" ?
  • Odpowiedz
@hindus-pl: Wydrukowałem dokument, wypełniłem ręcznie długopisem te dane co tam chcieli + podpis, później zrobiłem zdjęcie i im odesłałem na maila i po jakimś czasie przesyłka przyszła
  • Odpowiedz