Wpis z mikrobloga

Chcę u siebie zainstalować moduły Aqara Relay i zastanawiam się jakie przełączniki w takim wypadku powinienem dać zwykłe czy zwierne, tak aby po wyłączeniu oświetlenia fizycznie można go było włączyć zdalnie. Zastanawiałem się też czy warto zainstalować inteligentne gniazdka i do czego mogły by służyć w mieszkaniu w bloku, nic sensownego nie przychodzi mi do głowy oprócz włączenia zdalnie ekspresu do kawy.

#zigbee #smarthome #inteligentnydom #aqara
  • 11
Zastanawiałem się też czy warto zainstalować inteligentne gniazdka


@kaluza88: Wykańczasz/remontujesz czy upgrejd istniejącego mieszkania? Możesz zamontować głębokie puszki, a przekaźniki montować gdy wymyślisz po co.

i do czego mogły by służyć w mieszkaniu w bloku, nic sensownego nie przychodzi mi do głowy oprócz włączenia zdalnie ekspresu do kawy.


One nie tylko włączają ale też często sprawdzają czy to co jest w nie wpięte jest włączone. Możesz tak sterować innymi rzeczami.

zastanawiam
@kaluza88: Jesteś pewien że chcesz te switche? one nie pasują do europejskich, okrągłych puszek. Wyłączniki mogą być zwykłe, zachowują się wtedy trochę jak schodowe, przełączenie wyłącznika zawsze przestawia stan oświetlenia w przeciwny do obecnego.

Co do gniazdek to ja używam do wyłączania całego sprzętu RTV na noc żeby w stand by nie pobierały urządzenia prądu, wyłączam na wieczór jak wszyscy idą spać lub jak wszyscy są poza domem. Wyłączam też w
@dran2: @wujo17: Wykańczam mieszkanie w stanie deweloperskim i specjalnie pod te moduły zamówiłem takie puszki. Zdecydowałem się na nie, bo Aqara oferuje sporo ciekawych urządzeń jak np. zestaw automatycznych zasłon.

Tryb stand by pobiera na tyle prądu, że warto się w to bawić zakładając, że jeden moduł kosztuje conajmniej z 50 zł?

@Vimes: Chodzi mi dokładnie o ten co wujo17 wysłał, mają one możliwość podłączenia podwójnego przełącznika i
@kaluza88: no to z takimi puszkami chyba nie powinno byc problemu.
Z tym stand by to na tą chwilę urządzenia w salonie pobieraja u mnie 5W, a dojdzie ich jeszcze trochę, więc pewnie można założyć jakieś 10 W. Zgrubnie licząc zakładając że urządzenia wyłączone sa minimum 8 h dziennie (u mnie więcej, bo włączam to gniazfko dopiero jak chce coś włączyć) to oszczędność roczna na poziomie kilkunastu złotych. Gniazdko pewnie padnie
Wykańczam mieszkanie w stanie deweloperskim i specjalnie pod te moduły zamówiłem takie puszki.


@kaluza88: 50mm głębokości to raczej zupełnie na styk. Musisz tam zmieścić przełącznik, przekaźnik i podwójną, a przy podwójnym włączniku potrójną porcję przewodów. 60mm jest raczej uważane za minimum przy smarthomeowych zastosowaniach.

decydowałem się na nie, bo Aqara oferuje sporo ciekawych urządzeń jak np. zestaw automatycznych zasłon.


@kaluza88: Nawet IKEA ma dziś zestaw automatycznych zasłon.

jeden moduł kosztuje
@pawpawe: Mam aktualnie zamontowane zwierne, ale okazało się, że średnio wygodnie to funkcjonuje, bo trzeba bardzo szybko kliknąć, w innym wypadku włącza się i gaśnie. Dodatkowo mija 2-3 sekundy zanim się włączy, a jeden moduł mi się prawdopodobnie przepalił, bo klikałem kilka razy pod rząd, żeby uruchomić tryb parowania w ledach. Planuje zmienić je jednak na zwykłe przełączniki.

EDIT: Jeśli ktoś kiedyś będzie też się zastanawiał nad puszkami pod te sterowniki