Wpis z mikrobloga

@Mihu96: seria "Harry Potter" to seria pełna absurdów. Ja na przykład nie rozumiem dlaczego do Hogwartu jeżdżą pociągiem skoro mają miotły, świstokliki oraz proszek fiuu i pewnie mnóstwo innych rzeczy służących podróżowania o których nie wiem.
  • Odpowiedz
@Mihu96: @DoloremIpsum: @losewos: widzę że większość użytkowników ma jeszcze wiele maratonów HP przed sobą, napisze w tej sprawie do TVNu.

Otóż ta wymaganie tej zgody była typowa blokada formalną, wszyscy wiedzieli ze Dursleyowie jej nie podpiszą.

Black chciał zamordować Harrego, dlatego nikt nie chciał dopuścić żeby latał po Hogsmade, z drugiej strony nie chciano go straszyć. Dlatego wymagano zgody od opiekunów, w normalnych warunkach podpisałby to
  • Odpowiedz
@Emprzem

Black chciał zamordować Harrego, dlatego nikt nie chciał dopuścić żeby latał po Hogsmade, z drugiej strony nie chciano go straszyć. Dlatego wymagano zgody od opiekunów, w normalnych warunkach podpisałby to Dumbledore i bajlando.


No niekoniecznie by Dumbledore podpisał i bajlando. Na koniec 3 części jest wspomniane, że Syriusz udzielił zgody Harry'emu na wizyty w Hogsmeade i to wystarczyło szkole. Więc te zgody nie były dla picu przez to że Black
  • Odpowiedz
@Emprzem

widzę że większość użytkowników ma jeszcze wiele maratonów HP przed sobą, napisze w tej sprawie do TVNu.


To pisz. Wspomnij również, żeby puścili cały maraton ze WSZYSTKIMI filmami.
  • Odpowiedz
Harry Potter to dla mnie przykład tego, że można napisać opowieść pełną dziur w fabule i nadal zarobić na tym miliony, trzeba tylko trafić na dobry moment gdy ludziom się akurat ten typ opowieści spodoba


@whiteglove: przede wszystkim te książki celowały w dzieci dla których te dziury fabularne nie miały większego znaczenia. Sam byłem w wieku nastoletnim i "dorastałem" razem z Harrym i na takie rzeczy najzwyczajniej nie zwracałem uwagi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bn1776: Sama nauka była obowiązkowa, ale niekoniecznie w Hogwarcie. Rodzice mogli uczyć dzieci w domach, albo wysłać do innej szkoły za granicą.
  • Odpowiedz