Wpis z mikrobloga

#aliexpress #reklamacja

Witam. Zepsuła mi się kamerka ddpai z aliexpress.

Pisałem z chińczykiem i napisał, żeby zanieść do serwisu na wycenę.
W serwisie powiedzieli, że płyta główna padła, nie mają części i nie naprawia.
Na co chińczyk zaproponował 30usd zniżki.
Trochę nie bardzo, bo drugie tyle i tak będę musiał dopłacić.

Ktoś może ma jakies doświadczenie z reklamacjami na Ali? Można coś postraszyć rzecznikiem praw konsumenta? Starać się o full refund? Albo jakoś to odesłać?
Chyba jako konsument UE obowiązuje rękojmia, ale nie wiem jak to się ma do sprzętu z chin
  • 8
@graffit-rafal:

rękojmia

sprzętu z chin


Wybierz jedno XD

Kupujesz tańszy towar, ale ryzykujesz właśnie takimi sytuacjami. Bierz 30 usd i cię ciesz, że chociaż tyle ci zaproponował, bo mógł cię kompletnie olać i nic byś mu nie zrobił xD

może jakieś open dispute?
ile ta kamerka kosztowała? bo teraz widzę ofertę za 1099 z Polski ale te 30 USD to taka troche XD zniżka.
oczywiście może Cię zlać jak otworzysz dispute albo ali też cię będzie miało w dupie, ale ja bym zaryzykował (oczywiście jeśli kamerka ma mniej niż rok)
@graffit-rafal: po jakim czasie od zakupu się zepsuła? - w sumie z ali to tylko DOA (14dni) masz - no chyba ze płacisz paypal to masz 6mc od zakupu - a tak to gwarancja praktycznie nie istnieje ... no chyba ze trafisz na telefon lub inna elektronikę która jest honorowane przez europejskie serwisy gwarancyjne. w sumie to i tak ze pingpong chce ci dać 30$?!
dzięki śmieszki. nie mowilem zeby isc faktycznie do rzecznika, tylko go postraszyć i czy ktoś cos takiego próbował

@Kubunciofy68: kosztowala jakies 160, teraz kosztuje z 200- te jego 100zl, wiec tragedii nie ma, chociaz wolalbym cala kwote ;)

@tata_wariata: może nie chcą sobie psuć opinii czy coś. zepsuła się po 3 mc, wiec juz po ptakach

@schreder: niestety dispute już nie moge zalozyc, chociaz gdzies przeczytalem dobry patent, żeby