Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sytuacja jeśli odmówię przyjęcie mandatu za brak maseczki. Pracuję za granicą i jestem w Polsce co miesiąc więc jak wygląda sprawa z zawiadomieniem do sądu? Czy w ogóle takie zawiadomienia są czy od razu są umarzane.
#koronawirus #covid19
  • 5
  • Odpowiedz
@Jebwleb: A jakim prawem ja mam płacić 20zł do skarbu państwa za to że nie mam maseczki, szanujmy się... Gdyby to było 50/70/100/150zł to tez byście przyjmowali bo to tylko taka kwota, a nie powiedzmy 500zł?
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: Ciekawe czy taki jesteś odważny gdy mandat płacisz w funtach czy w czymś tam gdzie mieszkasz. Skoro nie umiesz się przystosować do spoelczenstwa to zamieszkaj w lesie.
Albo odmów mandatu będzie beka jak będziesz musiał później specjalnie na rozprawy przylatywać hehehe
  • Odpowiedz
@Jebwleb: Tutaj gdzie pracuję i po części żyję ludzie nie mają tak #!$%@?ów głów ;) Większość żyje normalnie. Przystosować do społeczeństwa? XD Jeśli będę musiał to przylecę - stąd moje pytanie. Wolałbym wiedzieć wcześniej. Nie wnosisz nic do tematu więc żegnam.
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: sprawa prawdopodobnie zostanie skierowana do sądu, tam zapadnie orzeczenie w trybie nalazowym (bez rozprawy i Twojej obecnosci), a wyrok zostanie wyslany na adres Twojego zamieszkania wg wiedzy sadu. Wyrok bedzie zawieral oprocz grzywny tez nakaz zaplaty kosztow sądowych. Jak nie odbierzesz po dwukrotnym awizo to wyrok sie i tak uprawomocni i ciezko bedzie Ci sie od niego odwolac. Jak po prawomocnym orzeczeniu nie zaplacisz to do sprawy dolacza komornik
  • Odpowiedz