Wpis z mikrobloga

@wragx: Też mi się wydaję, że te gry trafiają w różne potrzeby. W Diablo 3 ciężko się zaangażować w endgame bo ta gra po prostu tego od gracze nie wymaga. To jest tylko czysta przyjemność z czyszczenia poziomów. W Poe poziom trudności zmusza do myślenia, szczególnie jak gra się na hardkorze.
  • Odpowiedz
@Gdziejestkangur33: No ja Diablo 3 też akurat wolę (tak sobie słucham w tle, co mówisz w tym filmiku). Wydałem trochę $ na kilka paczek w Path of Exile, grałem ponad 250 godzin, ale wciąż mam więcej w Diablo 3. PoE to dedykacja, wiedza, to kosztuje sporo czasu, podobnie jak to, żeby mieć się z czego tam cieszyć. Diablo 3 wynagradza włożony czas bardzo prędko. No i z jednej strony mamy crafting,
  • Odpowiedz
@wragx: Tak zgadzam się z Tobą, jak chce się wyzwania w Diablo 3 to można je znaleźć ale ja osobiście wolę odpalić i po prostu sobie pograć dla przyjemności, chociaż od kiedy gram na hardkorze to jednak trzeba się pilnować ;)
  • Odpowiedz
@Gdziejestkangur33:

Gry są zbyt różne aby je porównywać, chociaż mam świadomość że tego nie da się uniknąć, bo ten sam rodzaj i ta sama docelowa grupa graczy nawet ci sami twórcy (bo przecież twórca czy twórcy Diablo 2 pracowali nad stworzeniem PoE).

Główną "wadą" Diablo 3 jest zaprzestanie rozwijania tej wspaniałej gry przez Blizza, dostajemy jedynie niewielki content co sezon, tak że gra jest od kilku lat w stagnacji czy marazmie.
  • Odpowiedz
@KittySlayer: Zgadzam się, też nie rozumiem trochę czemu Blizzard przy takich środkach finansowych, nie rozwijał na poważnie Diablo 3. To też rodzi obawy, że przy Diablo 4 sytuacja może się powtórzyć ale zobaczymy jaki będzie model biznesowy. Jeśli pójdą w stronę kosmetycznego item store, to możliwe, że stwierdzą, że jednak warto rozwijać Diablo 4 aby gracze kupowali skiny.

Mnie osobiście też w Poe przechodzenie tych aktów, które odstają jakością od nowego
  • Odpowiedz
Gry są zbyt różne aby je porównywać,


@KittySlayer: xD dalej nie czytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak zazwyczaj piszą jacyś bojówkarze diabolo, żeby nie musieć wdawać się w dyskusję o tym jak PŁYTKIE jest to coś wysrane przez blizzarda w porównaniu do poe.
  • Odpowiedz
@bubr32: Albo inaczej. Tak jak ty zazwyczaj piszą jacyś bojówkarze poe, bo ciężko im zaakceptować, że ktoś może nie polubić ich bożka z powodu niektórych archaicznych rozwiązań i/lub że szanują swój własny czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to jest prawda, że gry są kierowane do różnych fanów gatunku. U różnych ludzi sprawdza się różny wybór. Diabolo przecież jakoś dobrze się trzyma i dziś. To podobnie jak
  • Odpowiedz
bo ciężko im zaakceptować, że ktoś może nie polubić ich bożka z powodu niektórych archaicznych rozwiązań i/lub że szanują swój własny czas.


@wragx:

Witam

z trolami pokroju @bubr nie dyskutuję, bo szkoda mi czasu na jałową, bezprzedmiotową przepychankę o "d.pę maryni" a wracając do tych dwóch gier to jestem ich wieloletnim
fanem i doświadczonym graczem ale nie "fanbojem" (gram od początku i w D3 i w PoE)
i daleki jestem od
  • Odpowiedz