Wpis z mikrobloga

tak tylko FYI ja bardzo poważnie z lewicowcami zawsze dyskutowałem i większość stalinizm czy leninizmu ma już za sobą - nie na takim prymitywistycznym plemiennym memowo obrazkowym poziomie jak ty oferujesz.


@ArpeggiaVibration: użyłeś tu trzech błędów myślowych. 1: to że kiedyś z kimś dyskutowałeś i wydowało ci się że robisz to merytorycznie nie oznacza że w tej dyskusji tak samo postępujesz, ponieważ nie ma to z nią zupełnie żadnego związku -
@TurboDynamo: O, odkryłeś, że pod medialnym określeniem "narodowcy" kryją się osoby o różnych poglądach gospodarczych, które łączy nacjonalizm, a nie jest to monolityczna grupa powtarzająca "przekazy dnia". Gratulacje, jak jeszcze powęszysz to może odkryjesz, że oprócz socjalizmu i kapitalizmu są jeszcze inne rodzaje koncepcje gospodarcze, np. korporacjonizm (i to nie związany z międzynarodowymi korpo w dzisiejszym rozumieniu!) lub syndykalizm.
@TurboDynamo: to musisz jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem bo ideologia leninowska czy stalinowska nie zakładała mordowania - mordowanie to był środek do celu a nie cel sam w sobie.

Dlatego dzisiejsi Leninisci czy Stalinisci odżegnują się od nazywania siebie nimi z powodu tak jak to mówisz złych skojarzeń jednak ideologicznie nimi nadal są, ponieważ realizowane są te same cele ideologiczne. Dlatego właśnie napisałem o leninizmie z ludzką twarzą
@tymirka generalnie lewica to gruz okrutny i podejrzewam że gdyby mieli rządzić po pisie to zmieni się tylko stosunek rządu do kościoła, gorszą opcja od nich jest tylko konfa xD Ludzie w Polsce nie są jeszcze gotowi na tak drastyczne zmiany społeczne jak sugeruje lewica, w tym momencie najlepsze by były bezpłciowe rządy PO i może Hołowni, z dobrymi stosunkami z UE, jakimś sensownym spojrzeniem na pandemię i gospodarkę. Polska najlepiej się
@TurboDynamo:

czyli narodowcy to nie prawaki

Jako nacjololo, czyli w odróżnieniu od ciebie ktoś kto ma pojęcie o współczesnym nacjonalizmie, mogę cię zapewnić że ani ja, ani ludzie z pic rel nie są prawakami. Powiem ci więcej, tak samo jak gardzimy wami, tak też gardzimy prawakami i innymi konfederatami.