Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wykopków próbował ustawiać sobie iPada pod development front-endu? Wiem, że można sobie vs code postawić na serwerze i łączyć się przez przeglądarkę, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia z pierwszej ręki i mógłby powiedzieć coś więcej?

Wiem, że to nie jest profesjonalne rozwiązanie, ale wtedy miałabym lekki sprzęt na 1-2 tygodniowe wyjazdy z bagażem podręcznym i mogłabym trochę bardziej zracjonalizować zakup tego iPada.

#programowanie #programista15k #tablet #apple #ipad #kiciochpyta #pytanie #technologia
  • 7
@alWdIjJpz18nHw: Tylko trochę nie chcę kupować sobie laptopa, ponieważ nie używam go w domu i na wyjazdy muszę kraść mężowi, a tablet chciałam też ze względu na to, że wtedy mam fajną możliwość obróbki zdjęć w trasie bez zabierania dodatkowo tabletu graficznego, więc miałam nadzieję, że uda mi się to jakoś spiąć razem, żeby zabierać tylko jedno urządzenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zelber: Ja właśnie szukam jakiejś alternatywy dla Macbooka, bo normalnie jeżdżę z Macbookiem męża, ale wtedy muszę jeszcze brać tablet graficzny. Dodatkowo chciałabym z iPada w domu korzystać do rzeczy niezwiązanych z pracą.
W moim przypadku iPad do frontendu się nie sprawdził. Brak możliwości testowania rwd - szukałem Firefox dev edition w appstore i nir ma. A przez ciągły wymóg bycia podłączonym do internetu aby serwer z vsc śmigał miałem problemy z łącznością np w trasie i gdy nie było zasięgu to koniec pracy. Trochę ograniczeń, za dużo kombinowania. Maki są proste, maja gotowe rozwiązania - kupiłem i nie mam już problemu. Do webdev się