Wpis z mikrobloga

@Scorpjon sekta, mafia, bandyci, przestępcy, chorzy psychicznie ludzie, jest wiele trafnych określeń na kościół i ludzi, którzy świadomie dają się mu manipulować
  • Odpowiedz
@Agemaker: A jakie jest fachowe określenie na ludzi tak przeżartych nienawiścią, że idą nawracać wierzących na antyklerykalizm? ( ͡º ͜ʖ͡º)
BTW. To Ty dzwonisz
A ja dzisiaj Nieszpory odmówię za Ciebie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Scorpjon nic za mnie nie odmawiaj, zacznij żyć swoim życiem póki jesteś młody a nie dawaj sobie męcić w głowie tymi chorymi katolskimi wymysłami. Żeby było jasne, każda religia byla stworzona dla uzyskania korzyści i manipulowania ludźmi, jest domeną ludzi słabych, bez własnego charakteru. Ale charakter można wypracować, szkoda że tak wielu młodych ludzi ślepo wierzy w te bajeczki.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Okej, dziękuje za troskę o moje życie, które i tak zamierzam wieść w zgodzie z moim sumieniem, czyniąc miłosierdzie jak sugeruje moja religia i nie przejmę się prostymi, nie odbieraj tego personalnie, manipulacjami, których sam używasz w swojej wypowiedzi, a czego zapewne sam świadom nie jesteś. Bo nie chciałbym sugerować, że Twoje zachowania są wyrazem złej woli (ʘʘ) Aczkolwiek to nieco ironiczne, że mojej wierze zarzucasz
  • Odpowiedz
@Agemaker: Ty zacznij żyć swoim, bo wypowiadasz się pod wpisem który ewidentnie Cię nie dotyczy. Chłopak prosi o modlitwę a nie opinie nt. Jego wiary. I tak tak, przecież wolność słowa itd. Tylko ze pisząc ze chłopak ma żyć swoim życiem pokazujesz ignorancję -bo on to właśnie robi, natomiast Ty mu wkręcasz jak powinen żyć.
  • Odpowiedz
wyśpiewałem


@Scorpjon: powiem Ci to jako starszy kolega ex ministrant, w sumie to byłem nawet lektorem: póki masz sprany od dziecka mózg, to bedziesz dalej w to brnął, bo wbrew pozorom życie z wiarą jest łatwiejsze, ale jak zaczniesz samodzielnie myśleć i przeczytasz stary i nowy testament ze dwa razy ze zrozumieniem, to dojdziesz do podobnego wniosku co ja - to wszystko nie trzyma się kupy. Równie dobrze za 1000 lat
  • Odpowiedz
@Agemaker: No życie swoim życiem spoko sprawa, ale po co to wszystko skoro wszystko co masz na tym świecie i tak stracisz? Jeżeli Bóg istnieje to to co on ci da ci coś co nie przeminie, a jak nie istnieje to chociaż będziesz mieć nadzieję.
  • Odpowiedz
@Scorpjon: Na kolędę dalej chodzisz? Ile się teraz wyciąga za miesiąc chodzenia? Ja jak byłem ministrantem do 3ciej gim to za miesiąc kolędowania wychodziłem 2400 zł a to było między 2004 a 2009 rokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@basi46: Błędnie implikujesz mi, że nie przeczytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ogółem się zgadzam, warto czytać Pismo Święte. Warto też brać pod uwagę kontekst kulturowo-historyczny, zapoznać się z pojęciem typów biblijnych chociażby, zagłębić się w semityzmy, które znacząco rozjaśniają pewne starotestamentalne pojęcia. Może poczytać także Didache, które mimo, iż ma status apokryficzny to jest istotnym źródłem dla KK.
Można też, zanim dojdzie się do górnolotnych wniosków
  • Odpowiedz
@Kml93: U nas na Podlasiu księża sami latają po kolędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) służbie liturgicznej zawdzięczam odkrycie swoich pasji oraz talentów pedagogicznych, ale nie dostałem za swoją robotę złamanego srebrnika ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Scorpjon: Większość niechęci lub nienawiści do kościoła załatwił sam sobie kościół. Hipokryzja KK,jawne plucie prostym ludziom w twarz, pycha, totalna wyjebka w prawo i włażenie w dupe prawa i sprawiedliwości, totalna wyjebka w normy moralne i bezprawie. Tak jak to rydzyk mawiał, każdy ksiądz może mieć pokusę zgwałcić małe dziecko i zrujnować mu psychikę, lecz kto nie ma pokus? Mogę Ci tylko współczuć zindoktrynowania. Każdy neutralnie patrzący z boku jedyne co
  • Odpowiedz
@Scorpjon:

A i ST i NT nie przeczytałem!

To przeczytaj xD może zobaczysz jak to buk np. zesłał na biegnące za prorokiem dzieci krzyczące "łysek" - niedźwiedzia, który je rozszarpał, albo kazał izraelitom ukamieniować typa, który zbierał chrust w szabas xD takich smaczków jest więcej. Tyle dobrze dla tej religii, że po jakimś czasie urodził się charyzmatyczny typ ze schizofrenią, który se wykminił, że jak każdy będzie miłował swojego ziomka jak
  • Odpowiedz
@Scorpjon: byłem aspirantem, jednak zrezygnowałem bo trafiłem na #!$%@?, który powinien być w szpitalu psychiatrycznym. Zresztą gdyby Chrystus zszedł na Ziemię to by się złapał za głowę co nie którzy duchowni #!$%@?ą. Nie mówie o wszystkich, bo Ci co pojechali na misje to w moich oczach bohaterzy, reszta darmozjady, pijaki, hazardzisci, pedofile, złodzieje. W Boga tak czy siak wierze, ale jestem antyklerykalny
  • Odpowiedz