Wpis z mikrobloga

Za małolata jeździłem na #deskorolka, w weekend z kumplem wpadliśmy na gościa na elektrycznej desce i obaj złapaliśmy na nową zajawę, padło na to, że kupimy sobie po longboardzie, bo to będzie dla nas raczej lepsze niż zwykła deska (choćby dlatego, że mamy swoje lata, musimy szanować stawy i unikać chodzenia z obitą gębą po mieście). Na longboardzie jeździłem kilka godzin jakieś pięć lat temu, szło mi spoko i po swojej wieloletniej przygodzie ze skateboardingiem jeździłem na luzie. Pewnie jak kupię swoją, to pierwszego dnia będę sobie fajnie mógł pośmigać bez przypału. Czy do bujania się po mieście, konkretniej po #warszawa, ma sens kupienie longa? Jest gdzie jeździć poza Stadionem Covidowym? Z gotowców najbardziej podchodzą mi Landyachtz i deski Globe - czy coś w budżecie ok. 600-900 zrobi robotę jak na taką deskę do jazdy raczej spokojnej, okazjonalnych zjazdów i siedzenie pod 4 litery na letni browar? ( ͡ ͜ʖ ͡) Czy może polecacie jakieś inne firmy i konkretne modele? Nie chcę kupować czegoś za 2-4 stówki słabej jakości, bo mam nadzieję, że zajawa nie puści i zbierzemy większą ekipę cruisingową.
#longboard
  • 9
@zabijamnudetutajczesc:
Też polecam zajść na polna. Byłem tam dwa i trzy lata temu wypożyczyć z longboardy żeby przetestować i bardzo mi się spodobało. Nie wiem czy dalej można wypożyczać, ale jeśli tak to pogadaj do czego, po co, podpowiedza ci, pojeździsz dzień dwa i jak się spodoba to kupisz.
Tylko kup u nich, a nie że wypożyczysz, oni ci pomogą i kupisz na AliExpress , czy innym internecie 10zl taniej

Miejsc
longboardshop na Polnej


@biriop @aklebarimmm: dzięki, widzę, że oni offline mają dużo więcej niż na stronie, na początku tygodnia podjadę i sprawdzę.

Co do dróg - kumpel z Krakowa ma deskę w Warszawie, która leży w piwnicy i mówi, że w porównaniu z Krk nie ma gdzie jeździć, dlatego myślałem, że faktycznie poza Narodowym nie ma wielu spotów. Sam jeździłem na Narodowym kilka lat temu i wypożyczałem deski przy tamtejszej szkółce
@zabijamnudetutajczesc: W nowych przepisach o UTO możesz po DDRce jeździć czym Ci się żywnie podoba. Z jednej stety z drugiej niestety bo pięcioletnie kaszojady na wrotkach też niby mogą się tam poruszać. Ja na swojego longboarda jeszcze czekam (nazwa Eternity nie wzięła się chyba przypadkowo) ale jak wypożyczałem to śmigałem sobie wzdłuż Przyczółkowej na Wilanowie, Czerniakowską do Bulwarów, na Polu Mokotowskim, ustawki longboardowe ruszają spod Nieznanego Żołnierza albo Rotundy w kierunku
@krolik_wie_lepiej: właśnie o Dinghy myślałem, ale ona jest niewiele dłuższa od normalnej deski, więc nie wiem, czy nie lepszy i stabilniejszy na polskie chodniki byłby dłuższy deck i szersza decha z większymi kołami, myślę od Drop Hammerze i widzę, że każda jedna deska podrożała o 1-3 stówy względem tego, co było przed pandemią, ech ¯\_(ツ)_/¯ są ogólnie spore rozbieżności w cenach w necie, wygląda na to, że niektórzy mają zapasy magazynowe
@zabijamnudetutajczesc: Generalnie spory problem z podzespołami jest. Brak surowców, problem z transportem, dzięki covidowi :/ Bo w trackach i kołach też ceny wzrosły.

https://www.facebook.com/Eternitylongboards/shop/ Ja biorę Twin Drop Cruiser 41" przy czym cena teraz to 950 + 50pln jakbyś chciał swoją grafikę.

Jak planujesz kupować w Internecie to klasycznie odradzam longboardy.pl Sklep potrafi z zestawu wyciągać łożyska albo tracki i wymieniać na gorsze/
Za to używki polecam https://www.facebook.com/groups/346078785500325
@krolik_wie_lepiej: właśnie widziałem ich fp, ale nie sądziłem, że to polska firma. Nice. O longboardy.pl widziałem ostrzeżenie w kilku miejscach, dlatego ich na pewno odpuszczę (ciekawe, że jeszcze funkcjonują z takim fejmem), na Allegro jest trochę desek w niezłych cenach, to samo na OLX, kilka sklepów - co sprawdziłem - raczej solidnych - ma też interesujące mnie deski na stanie. Gdybym brał z Globe, to prosto od nich, dostawa do Europy