Wpis z mikrobloga

Jakie są różnice miedzy inwestowaniem na gieldzie i #kryptowaluty?
W gieldzie siedze, wiec chcialbym sie dowiedziec, czy to co wiem z gieldy przyda sie tez w kryptowalutach
Juz kurde kilka razy sie rpzymiarzałem do tych kryptowalut i zawsze jakosc na czymś sie konczyło. Tym razem juz chciałbym wejść. Wydawalo mi sie, pare miesiecy temu ze to moze być kupowanie na górce, a widze, ze ta hossa trwa i trwa

Stop losy ustawia sie tak jak na gieldzie?
Warto jest ustawiać, czy whania po 15% w jedną lub w druga strone wciagu dnia są na tyle normalne, ze lepiej nie?
Gdzie są darmowe lub tanie prowizje?
  • 19
@lastro: Nigdy nie grałem na zwykłej giełdzie więc ciężko będzie mi się ustosunkować do twojego pytania. Ale IMO kupujesz byle co w nudzie... "Kupujesz nude a sprzedajesz hype" lub niezapowiedzianą pompę. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć ale fundament, whitepaper, CEO bla bla... Jak bitcoin coś #!$%@? cały rynek krypto nurkuje niezależnie czy super projekt czy gówno. Z gównem przynajmniej jest tak że chcesz się go jak najszybciej pozbyć... A nie liczysz na
@lastro: Mało tego najlepszym coinem jest Dogecoin..... heheh on jest jak laska bez makeupu. Nic nie ukrywa, widzisz co bierzesz. Jest po prostu shitcoinem, który niczego nie udaje. Ma nieskończony marketcap, nic nie wnosi, nie wiem czy CEO żyje heheh, devsi podobno porzucili projekt jakiś czas temu, ale daje zajebiście zarobić jak nie będziesz bałwanem i nie kupisz na górce.
@lastro: Narzędzia i zlecenia są podobne. Generalnie jest większa zmienność na tym rynku więc większa możliwość potencjalnego zysku/straty. Dodatkowo są to aktywa przyszłościowe. Akcje są nudne przy tym.
Dodatkowo są to aktywa przyszłościowe. Akcje są nudne przy tym.


@madlung: Ale na gieldzie tez kupuje sie spółki teoretycznie przyszłościowe.
Chyba, ze chodzi ci o jakiś przyszły jeszcze większy hype na krypto?
nie ustawia się SL w krypto bo kurs na 1 świecy 5M może zrobić -50% a na kolejnej +100%


@atari_xd: TO jak wy tam funkcjonujecie? Krypto działa 24/h. I to jedna z moich obaw, ze bedzie mnie za bardzo angazować emocjoinalnie. Już i tak za często na giełde zerkam, a ta przynajmniej trwa do 17 i wolne weekendy
Nigdy nie grałem na zwykłej giełdzie więc ciężko będzie mi się ustosunkować do twojego pytania. Ale IMO kupujesz byle co w nudzie... "Kupujesz nude a sprzedajesz hype" lub niezapowiedzianą pompę.


@Corona_Beerus: A czy przy takim podejściu ryzyko straty nie jest tak samo duze jak zysku?
Czy moze aktualnie na hossie wszystko rośnie?
@lastro mówi się, że obecnie krypto można porównać do roku 1996 jeśli chodzi o rozwój internetu. Adopcja jest na bardzo wczesnym etapie. Jak dobrze się w strzelisz możesz tanio kupić takiego Amazona Googla czy Facebooka.
@lastro: Na takiej prawdziwej hossie wszystko rośnie. Tylko nie wolno kupić na górce bo korekty też się zdarzają i może być tak że w noc poleci -30% a za miesiąc odbije. Ale będziesz się wkurzał że wszystko naokoło rośnie a twój stoi. Co do giełdy tradycyjnej to nie było jeszcze takiej prawdziwej bessy wiec tez nie wiesz co to. Krypto też jest super szybkie. Tydzień w krypto to jak rok na
@madlung: A czy to krypto w ogole coś wnosi rzeczywistego do świata?

Internet wiadome, ze jest uzyteczny. A po co komu krypto?

@lastro: Po chciwość ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio po co komu giełda. Dużo firm nie jest notowanych i też dają radę. Niektóre projekty coś wnoszą ale czy przysłużą się ludzkości globalnie czas pokaże.
@lastro: Wydaje mi się, że jest łatwiej niż na giełdzie, gdzie trzeba mieć trochę więcej wiedzy o spółkach, wyceniać czy są w danym momencie niedowartościowane, czy nie, brać pod uwagę branżę, wyniki finansowe itd. Ja tutaj kupuję tylko i wyłącznie na podstawie intuicji, opinii innych, pogłosek, mody i trochę patrzę na wykres ale nie zawsze. Ale łatwiej jest też sporo stracić, możesz kupić krypto na górce, które gwałtownie urosło z $1
@lastro: Wszystkie dzieje się szybciej
Krypto działa 24/7
Masz bardziej bezpośredni dostęp do rynku, na giełdzie masz brokerów i inne cuda, na krypto rynki są praktycznie P2P

BTC ma średnie dzienne wahania rzędu 5%, shitcoiny potrafią skakać o 50% w tą i drugą

Stop lossy są i takie zwykłe i bardziej rozbudowane jak trigger stop, ale moim zdaniem używanie ich nie ma sensu, bo zrzuty czyszczące stopy są bardzo częste

Binance
@mimp: A na jakiej podstawie mozna określic czy warto wchodzic w jakąś krypto czy nie?

Na gieldzie analizuje sie społłke pod kątem tego cz ma jakies dobre perspektywy jesli chodzi o wyniki kwartalne albo jakieś pozytywne info ze spolki. A jak to jest z Krypto?
Ludzie kupują xrp bo ich wlasciciel ma coś zrobic ciekawego w przyszłposci czy co?

Jak tam w ogole okresla sie czy dane krypto jest juz za
Wydaje mi się, że jest łatwiej niż na giełdzie, gdzie trzeba mieć trochę więcej wiedzy o spółkach, wyceniać czy są w danym momencie niedowartościowane, czy nie, brać pod uwagę branżę, wyniki finansowe itd. Ja tutaj kupuję tylko i wyłącznie na podstawie intuicji, opinii innych, pogłosek, mody i trochę patrzę na wykres ale nie zawsze. Ale łatwiej jest też sporo stracić, możesz kupić krypto na górce, które gwałtownie urosło z $1 do $30