Wpis z mikrobloga

@Tfor: Wcześniej Praktica MTL5B, w której musiałem stukać w korpus, aby światłomierz zaskoczył, ale teraz już tylko Asahi Pentax Spotmatic II i do niemieckiej puszki nie mam zamiaru wracać – Japończyk jest bezkonkurencyjny. Do tego Pancolar 1.8 ostrzący od 35 cm – główne szkło, 80% zdjeć nim zrobiłem i CZ Sonnar 135mm oraz CZ Flektogon 20mm. Niedawno nabyłem też Super Takumara 1.4, ale ostrzy od 45 cm i zrobiłem nim jedynie
@Tfor: Praktica miała klin w wizjerze, co było jedyną jej zaletą, Pentax SPII jest jednak pod każdym innym względem lepszy, nawet wizjer jest jaśniejszy, więc brak klina nie przeszkadza.
@pinol: spoko, zawsze do usług, chyba, że liczyłeś na poklepywanie po ramieniu w ciemno to sorry. A tak na serio - zdjęcia gdzie bawisz się światłem albo kadrem (nie wiem co to i jak to robiłeś - te świetlne pasemka, ktoś kiedyś to robił takimi zabawkowymi światłowodami i długim czasem naświetlania) są ciekawe, ale większość jest pozowana, sztuczna i przeciętna. No i bierz poprawkę, że to opinia jakiegoś anonima w necie