Wpis z mikrobloga

Hej, jaki polecacie custom rom na Redmi Note 7? Dobrze by było, żeby działał na Androidzie 11 i żeby działał stabilnie. I jeszcze drugie pytanie. Tydzień temu próbowałem zainstalować LineageOS 17.1 official, TWRP zainstalowałem, zrobiłem tradycyjnie wipe i zainstalowałem system. Zrestartowałem go, czytałem że aby system się zbootował, trzeba poczekać max 45 min, ale system kompletnie do siebie nie doszedł. Wiecie może co robię źle? Z góry dzięki
#redminote7 #xiaomi #customrom
  • 16
@ashmedai
Ogólnie mam od roku miui polska i muszę zmienić bo już telefon ledwo działa.
Gcam działa sprawnie, szybko się odpala i robi dobre czy trzeba czekać aż odpali apka a potem ostrość złapie?
@ashmedai Podpowiesz mi tylko w jakiej kolejności mam to wgrywać co podeslales? Może wieczorem bym sobie zrobił restart telefonu bo już mam taki zamulacz Mam wgrany Orange Fox z wersją twrp 3.3.1, z zeszłego roku pewnie.

Nie pamiętam czy muszę firmware wgrywać skoro już i tak dziubałem w telefonie. Najpierw pewnie aktualizuje Orange Fox. Potem wgrywamy
-rom
- kernel (od razu po instalacji romu?)
-gapps i magisk to później z ZIP z
@tomala92: No ja robię tak:
- backup plików, zdjęć i co tam trzeba, sync kontaktów, historii whatsapp na google itp.
- wyciągam kartę i na kompie formatuję, robię jakiś folder i wrzucam: orangefox (jeżeli jest nowa wersja), firmware (jeżeli jest potrzeba), rom, gapps, magisk zip, jakieś apki jak już mam pobrane..
- w recovery formatuję wszystkie partycje, dane.. wyłączam, wkładam kartę, startuję do recovery.
Instalacja:
- orangefox
- firmware
- rom
@tomala92: Nie wiem czy wcześniej używałeś LineageOS czy coś na bazie i czy wiesz o 'developer options', które można odblokować.
Jest tam kilka przydatnych opcji na przykład zmiana 'animation scale' (ja mam wszystko na 0.5x), odblokowanie terminala itd..
@ashmedai
Używałem ale sporadycznie, teraz chyba czas zostać na dłużej. Co dają tak naprawdę te funkcję ?
Po tygodniu największy problem to głośność bluetooth, automatycznie mi się ścisza lub zgłaśnia, masz też tak?
@tomala92: Bluetooth używam tylko do auta, rozmowy, muzyka.. Po podłączeniu głośność jest na max i tak jest ok dla mnie. Nie mam tak, że raz się samo ścisza, raz podgłaśnia.

@Kuork: Nie korzystam, google ma poblokowane dostępy do mic, kamery itp.. więc nie pomogę. W aucie po podłączeniu przez bt działają mi komendy głosowe (ford z sync3) i styka mi to.