Wpis z mikrobloga

Na USG wyszło mi wodonercze na jednej nerce i dostałem skierowanie do szpitala, czego mogę się tam spodziewać? Ile może potrwać diagnoza i leczenie?

#medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
@Virsky strzelam że może zrobią ci USG potem Tomografię lub Rezonans, znajdą przyczynę która powoduje zastój w moczowodzie i udroznią go żeby mocz spływał poprawnie.
  • Odpowiedz
@Strahl: miesiąc temu miałem tomografię i wyszło poszerzenie miedniczki czy coś takiego ale bez wodonercza, teraz miałem usg bo zgłosiłem lekarzowi problemy z oddawaniem moczu, badanie robił nie wiem w sumie kto, chyba zwykły pracownik w pracowni usg, powiedział mi że wykrył obecność płynu, na opisie napisał "nerka z cechami wodonercza", nic o stopniu.
  • Odpowiedz
@Virsky: Mhm. No coz, idz i sprawdz. Chociaz bym sie nie zdziwil jakby to bylo nic.

na opisie napisał "nerka z cechami wodonercza", nic o stopniu.


By mnie z roboty wywalili gdybym taki nic nie wnoszący a jedynie robiący zamieszanie opis usg wydał. xd
  • Odpowiedz
zwykły pracownik w pracowni usg,


@Virsky: urwa, radiotechnik, pielęgniarz, sanitariusz?
Popylaj nawet prywatnie do szpeca od obrazków, niech zrobi te ułesgie jal pambuk przykazał, bo taki opis usg to jest na poziomie paramedyka z karetki/pielęgniarki weterynaryjnej a nie diagnostyki szpitalnej.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: mam takich wodonercz czasem kilka w ciagu miesiaca - lekarz rodzinny przyklada sonde, widzi bańkowata miedniczke i wysyła w trybie pilnym do szpitala pacjenta z "wodonerczem". Z tym, ze nasi przynajmniej piszą "wodonercze I stopnia", wiec wiadomo, ze jezeli nie ma objawów to w sumie nic tam nie ma. Podobnie jest z zapaleniem wyrostka - przykłada taki bohater sonde, widzi coś, co ma 8mm średnicy w okolicy kątnicy i na
  • Odpowiedz