Wpis z mikrobloga

#speedcubing #kostkarubika
Chciałbym zacząć przygodę z tymi kostkami i właśnie głupieje przy wyborze. Nie chciałbym dużo wydać już na starcie ale chciałbym też kupić coś co posłuży na dłużej i nadaje się do treningów. Możecie polecić jakieś kostki 2x2x2 3x3x3 magnetyczne w rozsądnej cenie lub jaką markę wybrać?
  • 16
@IlllI każda z tych kości powinna być okej, moją pierwszą była QiYi warrior która jest na tej liście i którą kupiłem za bodajże 2 dolary, na początek spoko, ale po pewnym czasie trochę się rozlazła (ale każda na początku lepiej chodzi), dorzucił bym jeszcze do tej listy legendarnego thunderclapa
@eustachy777: to jeszcze powiedz proszę ta QiYi warrior ma magnesy? i czy do takich treningów one są niezbędne? nie znam się a jedną kostkę co miałem to 20 lat temu z bazaru ;D
@IlllI zwykła warrior nie ma magnesów, ale widzę że nr 5 już ma, co do magnesów to nie mogę sie wypowiedzieć bo nie mam za bardzo z nimi doświadczenia, niektóre osoby bardzo chwalą, ale wiadomo są plusy i minusy
@IlllI: z 3x3x3 polecam little magic m, bardzo tania i dobra kostka. Kiedyś na strefie kostek była za 10zł. Mam trzy trójki, najstarsza to thinderclap v2 bez magnesów, pół roku temu kupiłem little magic m i jest o niebo lepsza. Dwa tygodnie temu przyszła mi z ali RS3M 2020 troszkę inny feeling ale wskoczyła jako główna.
@shuffle7: Właśnie od kilku tygodni mam to rs3m i chyba spoko bardziej skupiam sie na nauce teraz :D denerwuje mnie troche ze wszystko co kupię z neta jest takie otwarte wypalcowane a ja lubię fabrycznie nowe :D mam ogarnięte layer by layer może polecisz co dalej?
Zaczynaj Fridricha, napoczątku mozesz układać dalej LBLem tylko zaraz po krzyżu wkładaj sobie sloty F2Lem im szybciej załapiesz tym lepiej. Warto też się nauczyć 7 podstawowych OLLi do zrobienia górnej ściany oraz PLLe A i U na początek. Później dokładaj więcej PLLi i trenuj F2La bo na to najwięcej czasu idzie. Jak chcesz mogę Ci podesłać materiały do nauki bo mam wszystko w plikach ładnie poukładane ;)