Wpis z mikrobloga

@maryjuszpitagoras: Jaką masz średnią zakupu? U mnie 17,45 (chyba nieco za wysoko) i zastanawiam się jaką strategię obrać. Jedno jest pewne że z dywidendy miałbym tysiaka ale pytanie ile kurs poleci dzień po. Obawiam się, że więcej stracę trzymając do końca a w okolicach 22-23 zł biorę 4-4,5k i zapominam. Spojrzałem, co się działo z kursem w zeszłym roku i wygląda bardzo obiecująco ale obawiam się, że nie ma co na
@czasnawykopki 17.84 generalnie jestem trochę rozczarowany bo kurs się kisił prawie rok mimo samych dobrych wiadomości więc też wolałbym wyrzucić gdyby raport za Q1 wypadł słabo. Także ja wyrzucam jeśli kurs dzień przed dywidenda będzie powyżej 22. Jeśli będzie poniżej to dywidenda zbije mi średnia do 16 i mam nadzieję, że to mocne wsparcie. Nie mam też parcia na sprzedaż bo kasa na inwestycje jeszcze jest a nawet gdybym to sprzedał to
@maryjuszpitagoras: Właściciel jest głównym udziałowcem mającym 67% więc do nie go by szło większość dywidendy. Po prostu firma woli w tym momencie te pieniądze władować w rozwój, gdy najwięcej ludzi otwiera rachunki na giełdach.
@czasnawykopki: myślę że do dnia dywidendy trochę się rozjaśni. Zaraz walne, niedługo wyniki, po drodze może dojść info o ZEA. Przyrost klientów jest powyżej oczekiwań (chociaż niewiele wiadomo o ich aktywności), konkurencja podaje obiecujące wyniki, jeśli proporcje przełożą się na xtb, rynek powinien zareagować optymistycznie ( ͡ ͜ʖ ͡)