Wpis z mikrobloga

#nexus #nexus4 #gsm

Posiadacze nexusa 4 albo poprzedników. Chciałbym kupić sobie nexusa 4, albo poczekać do 5, jednak usłyszałem taką opinię, że czysty android bez aplikacji, widżetów i nakładek od producentów jest niefunkcjonalny, nie wykorzystuje możliwości telefonu itd. Czy to prawda? Czy jednak można skonfigurować nexusa by miał interfejs równie świetny jak htc one z sense 5, który mi się bardzo podoba?
  • 10
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: przesiadłem się htc na Nexusa 4 z romem od Paranoida i kilkoma dodatkami nie narzekam, no może poza aparatem. Poza tym weź pod uwagę, że HTC One jest sporo droższy. Może lepiej poczekać na Nexusa 5?
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: totalna bzdura. Czysty android jest super, jeśli potrzebujesz nakładki to j aki problem je doinstalować? Tym bardziej że wybierzesz sobie te które ci się podobają, a nie będziesz mieć narzucony crap taki jak np w htc
  • Odpowiedz
@Pustulka: właśnie czekam, jeśli będzie w niemczech za 300-400 euro to biorę bez zastanawiania się. Mam jednak wątpliwości czy będę potrafił scustomizować go sobię tak jak wyobrażam(coś ala sense 5 albo równie fajnego)

@mikrowypok: o co chodzi z tymi launcherami i apex? Łatwo to jest konfigurowalne?

@animuss: tzn. jest spory wybór tego, tak?
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki: Bardzo latwo. Sense to wlasnie launcher, nakladka nalozony na czysty android. Samsung tez jakiegos swojego launchera ma. Wczesniej mialem zawsze HTC i faktycznie sense byl fajny. Przesiadlem sie na S3 i laucher od samsunga mi nie przypadl do gutstu, wiec zaczalem szukac innego.

A z dystansem podchodzilem do tego, bo mi nikt nie wytlumaczyl, ze to jest zwykla aplikacja, ktora taksamo instalujesz/usuwasz jak kazda inna z play store. Myslalem, ze
  • Odpowiedz
@mikrowypok: @animuss: no to świetnie. W takim razie chętnie wezmę tego nexusa 5. Problem w tym że póki co nie ma nawet jego konfiguracji, nie mam cierpliwości czekać bo przydałby mi się dobry smartfon, a pod nosem oferta 199 eur za 4.
  • Odpowiedz
  • 0
@madry_i_mieciutki: jedynie co mnie boli z przesiadki z galaxy s2 to to, że nexus nie ma bajerów związanych z gestami. Reszta jest na mega plus, nie mówiąc o mega szybkości tego bydlaka.
  • Odpowiedz