Wpis z mikrobloga

Cześć wam. Jest taka sytuacja - wystawiłem jakiś czas temu swoje stare auto na sprzedaż - Hondę Accord VII w sedanie. Mieszkam w Holandii, auto na NL blachach ale zgłosił się ktoś z Polski, nie krył się ze jest handlarzem. Przyjechał jakiś jego wysłannik co tutaj na miejscu wyłapuje auta, zapłacił. Żadnych problemów, wyrejestrował auto, postało z dwa tygodnie jeszcze u mnie i je zabrał. To akurat jest mało istotne - auto sprzedałem z przebiegiem grubo ponad 280 000 km. Jako iż wiedziałem że auto idzie na handel i wszystkie sprzedawane auta 15 letnie auta w polsce mają przebiegi 180 - 240kkm to czekałem aż je wystawi. Auto jest obecnie wystawione z przebiegiem 231000.

Tu moje pytanie - czy w PL można to gdzieś zdalnie anonimowo czy nie zgłosić żeby miał jakąś kontrolę? W NL przebiegi są rejestrowane przy każdym przeglądzie, kontroli czy naprawie więc łatwo będzie można do tego dojść. Ostatni przegląd był przy 280000km.

#motoryzacja
#mirekhandlarz
#oszukujo
#honda
  • 15
@piwakk w NL jest o tyle fajnie, ze za darmo możesz sprawdzić przebieg auta z przeglądu technicznego nie będąc jego właścicielem. Ja tak sprawdziłem autentycznosc dokumentu, a co za tym idzie przebieg, który przedstawił mi handlarz.
@Gorbo2004: Nie wiem, czy to miałoby jakąś moc sprawczą, ale chyba bym napisał maila z opisem sytuacji i dowodami do komendy policji pod którą by podlegał ten handlarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe, czy mając dowody w rękach chciałoby im się ruszyć dupska i coś zrobić?
@Gorbo2004: A powiesz jaka jest różnica w cenie? Za ile sprzedałeś, za ile jest wystawione? I czy sprzedawałeś w cenie zbliżonej do innych w okolicy? Zastanawiam się, czy jest sens, jechać do NL kupić samochód, czy to średni pomysł...
@Witeeek sprzedałem za 3000 euro. Szkoda mi trochę było bo wymienione było zawieszenie na SACHS wraz ze sprężynami, nowy oryginalny kompletny rozrząd, auto igła jedynie mała wgniotka na klapie ale widzę że ją wyciągnął. Accordy w automacie i z hakiem tu stoją od 3500 do 6000 euro. Gościu ma kogoś kto jeździ lawetą po auta, ale była pełna i akurat ktoś z jego znajomych jechał w NL to się zabrał i wrócił