Wpis z mikrobloga

@Maffiozzo97 @odyn88: ja sobie od tygodnia zdycham na covidka i mimo to życzę opowi smacznego bo ja już smaku i węchu nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio nie było kiedy wyjść do tych kilku otwartych knajpek więc zaraziłem się CHWG, ale na pewno nie w gastro. Wszystko powinno być już od roku pootwierane. Wszystko!
  • Odpowiedz
@paki82: @ms93: pizzę rękoma to można jeść jak jesteś Wojowniczym Żółwiem Ninja albo z kumplami #!$%@? pizzę w chacie do piwa. W restauracji rękoma się nie jada właściwie to niczego - ani w Polsce, ani we Włoszech ani właściwie nigdzie w cywilizowanych krajach. Indie i okolice są pół cywilizowane, więc jeszcze jedzą rękoma w restauracjach. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ja #!$%@?ę, pizzarze neofici to się nawet o sposób jedzenia #!$%@?ą xD HURRR BO WE WŁOSZECH TAK SIĘ NIE JE
  • Odpowiedz
@ArcyPrzegryw: no nie wiem, madzia gessler mówiła że pizzę należy jeśc rękami, no a ona chyba się zna i we Włoszech pewnie nie raz była :) miał być to taki lekki żart ale niektórzy eksperci wykopowi poczuli się w piwnicy urażeni hehehe
  • Odpowiedz
@VeryApe: owoce morza i kurczaka z kością to rozumiem, bo nie da się ich praktycznie zjeść nożem i widelce. Ale pizzę to rękoma to może w jakieś telepizzy, gdzie ci podają ją na kartonie, ewentualnie w jakieś innej kipeskiej sieciówce. Jak w choćby trochę eleganckiej restauracji można pizzę jeść rękoma? :) Jesteś z tych ludzi, co w pociągach trzyma nogi w butach na siedzeniach czy co?
  • Odpowiedz
@kotbehemoth siedzę w temacie pizzy dość mocno, pamiętam jak we włoskich mediach była dyskusja jak ja jeść i w sumie wyszło na to że pełna dowolność :) pizza to małe dzieło sztuki, obcowanie z nią przez dotyk jest świetne i to nie jest nic niestosownego że weźmiesz ją w ręce.

Napoletane środek wyjadasz widelcem, a brzegi ręką, dodatkowo maczasz to w Oliwie na talerzu.

PS W eleganckich restauracjach raczej nie podaje
  • Odpowiedz
@VeryApe: oczywiście że jadałem pizzę w eleganckich restauracjach. Poza tym co innego brzeg pizzy po zjedzeniu widelcem sobie ułamać i pomoczyć w oliwie a co innego jeść całą łapami. W normalnych restauracjach nie kroją nigdy pizzy przed podaniem, w każdym razie nie we włoskich restauracjach. Jasne - trochę piszę z przymróżeniem oka - niech sobie ludzie jedzą jak chcą, co mi do tego. Ale przyznam zdziwiło mnie ile osób zapulsowało
  • Odpowiedz