Wpis z mikrobloga

#windows10 #komputery #kartygraficzne #amd

Hej Mirasy! mam dziwny problem z zainstalowaniem najnowszych sterowników do mojej karty graficznej Radeon RX 560x oraz zintegrowanej Radeon vega 8 graphics. Ściągnąłem najnowsze stery ze stronki amd ("Radeon-Software-Adrenalin-2020-21.3.1-Win10-64Bit-Mar24") sterowniki zainstalowały się poprawnie dopiero po kilku próbach, kilka razy podczas instalacji ekran robił się czarny i pomagał tylko reset systemu. W końcu jakoś się udało i sterowniki się "przyjęły". Mimo to cały czas napotykam na problem ze strony windows uptade ponieważ pobiera mi on starszą wersje sterownika do ekranu i na siłę je instaluje tak jakby nie widząc, że mam już w systemie wgrane nowsze sterowniki. Jak temu zaradzić ? wszystkie inne sterowniki w systemie są aktualne i zainstalowane poprawnie, sam system też jest aktualizowany na bieżąco.
  • 5
@cybulion: no tak właśnie robię, że poprzez najnowszy soft od amd (oprogramowanie+sterowniki) ale później windows uptade sam ściąga znowu starszy sterownik od karty. ale chyba coś jest nie tak z tymi nowymi sterownikami bo już dwa razy mi się zawiesił system, sprawdziłem w dzienniku zdarzeń windows to jest taki krytyczny błąd na czerwono, że sterownik od amd przestał działać. Także na razie zostaje przy starych stabilnych i może poczekam na kolejne