Wpis z mikrobloga

@Hompert: hełmy istnieją i chowasz włosy pod spód a w tym czasie jak będziesz próbować obciągnąć warkoczyka już dostaniesz śmiertelnego strzała i po zawodach fryzjerskich będzie
  • Odpowiedz
@Hompert: Odpowiem za kolegę.
Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian,
  • Odpowiedz
@malodobry: Nie ma problemu, kolego. Mógłbyś się jutro przypomnieć na PW? Z chęcią podrzucę.
Wykorzystuję te materiały w książce której pewnie nigdy nie skończę xD, ale przynajmniej posiadłem wiedzę którą mogę teraz na mirko wrzucać o 3 w nocy xD
  • Odpowiedz
@malodobry: Słowian też to dotyczy, bo to w tym klimacie książkę ,,piszę". Mniej więcej VII wiek naszej ery, lekko w klimacie fantasy opartych na wierzeniach lokalnych i okolicznych ludów. Tzn te kwestie mitologiczne są na dalszym planie, niemniej wpływają na życie bohaterów i są dla nich realne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pokustnik: Twoja historia mireczku! W moich kręgach nie znam nikogo, kto miałby taka wiedzę żeby książkę pisać. I to jeszcze na taki temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@malodobry: Też nie wiem czy mam. Przeczytałem kilka książek w tym temacie i wciąż myślę, że to za mało.
Jestem typem perfekcjonisty. A problem jest taki, że nie mamy obecnie prawie żadnej wiedzy o wierzeniach Słowian (tylko marne strzępki). I staram się chwycić każdego kawałku jaki mam, aby oddać to tak dobrze jak tylko mogę.
Nie zadowala mnie podejście Sapkowskiego, czyli wrzucenie mgiełki słowiańszczyzny przy masowym wykorzystaniu nurtu fantasy zachodniego.
  • Odpowiedz
@Hompert: Odpowiem za kolegę.

Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian, którzy potrafili się z nimi tłuc ze sukcesem nawet na morzu. Jak chcesz, to jutro mogę podrzucić Ci dobre tytuły popularnonaukowe
  • Odpowiedz
Wstrzymuje mnie ,,jedynie" dobre zrozumienie ich kultury. W przypadku wikingów byłoby to dużo łatwiejsze, bo opis ich kultury dość dobrze przetrwał w źródłach.


@pokustnik: Koniecznie poczytaj "Kulturę ludową Słowian" Moszyńskiego
  • Odpowiedz