Wpis z mikrobloga

@Hompert: hełmy istnieją i chowasz włosy pod spód a w tym czasie jak będziesz próbować obciągnąć warkoczyka już dostaniesz śmiertelnego strzała i po zawodach fryzjerskich będzie
  • Odpowiedz
@Hompert: Odpowiem za kolegę.
Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian, którzy
  • Odpowiedz
@malodobry: Nie ma problemu, kolego. Mógłbyś się jutro przypomnieć na PW? Z chęcią podrzucę.
Wykorzystuję te materiały w książce której pewnie nigdy nie skończę xD, ale przynajmniej posiadłem wiedzę którą mogę teraz na mirko wrzucać o 3 w nocy xD
  • Odpowiedz
@malodobry: Słowian też to dotyczy, bo to w tym klimacie książkę ,,piszę". Mniej więcej VII wiek naszej ery, lekko w klimacie fantasy opartych na wierzeniach lokalnych i okolicznych ludów. Tzn te kwestie mitologiczne są na dalszym planie, niemniej wpływają na życie bohaterów i są dla nich realne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pokustnik: Twoja historia mireczku! W moich kręgach nie znam nikogo, kto miałby taka wiedzę żeby książkę pisać. I to jeszcze na taki temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@malodobry: Też nie wiem czy mam. Przeczytałem kilka książek w tym temacie i wciąż myślę, że to za mało.
Jestem typem perfekcjonisty. A problem jest taki, że nie mamy obecnie prawie żadnej wiedzy o wierzeniach Słowian (tylko marne strzępki). I staram się chwycić każdego kawałku jaki mam, aby oddać to tak dobrze jak tylko mogę.
Nie zadowala mnie podejście Sapkowskiego, czyli wrzucenie mgiełki słowiańszczyzny przy masowym wykorzystaniu nurtu fantasy zachodniego. Owszem
  • Odpowiedz
@Hompert: Odpowiem za kolegę.

Nijak. Praktyczne było wygalanie się prawie na 0 jak to u działo o Rzymian i działa u współczesnych armii.

U Wikingów była to tylko i wyłącznie kwestia kulturowa. Niemniej i tak ich mur tarcz, przy ówczesnym im cofnięciu się taktyki walki w Europie, dawał im taką przewagę, że bili w zasadzie każdą armię.

Co warte odnotowania, to największą estymą Wikingowie nie darzyli zachodnich królestw, a Słowian, którzy
  • Odpowiedz
Wstrzymuje mnie ,,jedynie" dobre zrozumienie ich kultury. W przypadku wikingów byłoby to dużo łatwiejsze, bo opis ich kultury dość dobrze przetrwał w źródłach.


@pokustnik: Koniecznie poczytaj "Kulturę ludową Słowian" Moszyńskiego
  • Odpowiedz