Wpis z mikrobloga

#chiny #falungong #usuwajo

@wojskowy-onanista1 się zesrała i usunęła mój komentarz w swoim wpisie, bo mam czelność nie pisać, że Falun Gong to pachnąca kwiatkami dobroduszna wspólnota religijna xD Napiszą sobie na koszulkach 法轮大法好, więc przecież musza być 好 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze raz powtórzę, bo nie dociera. To, że ktoś krytykuje jakąś organizację, w tym przypadku Falun Gong, nie oznacza, że identyfikuje się jako komunista, albo że jest na garnuszku chińskiego rządu. Tak samo krytykowanie jakiegoś Żyda albo państwa Izrael nie oznacza, że jest się nazistą czy antysemitą. Można wskazywać patologie Falun Gong, tak samo jak można wskazywać to jak w ohydny sposób świadkowie Jehowy niszczą rodziny poprzez swoją postawę wobec apostatów. Albo można krytykować rząd Izraela za to jak traktuje Palestyńczyków.

Cała dzisiejsza sprawa zaczęła się chyba od tego znaleziska, pod którym napisałem komentarz.

Między innymi przez takie zero-jedynkowe podejście rząd chiński tak łatwo może olewać krytykę ze strony Zachodu. Wydaje mi się, że to bezkrytyczne popieranie przez Zachód szurów takich jak Falun Gong tylko pomaga rządowi chińskiemu umacniać swoją pozycję.
  • 22
Przy czym rozumiem pewien niesmak, kiedy taki materiał wrzuca osoba pokroju @LuckyStrike, który zaraz w znalezisku obok będzie usprawiedliwiał ludobójstwo ujgurów czy mordy na FG.


@non_compos_mentis: Proszę nie konfabulować i nie imputować mi tu swoich wymysłów. Nigdy niczego nie "usprawiedliwiałem" ponieważ nie ma czego "usprawiedliwiać".
Proszę mi tu wkleić link gdzie "usprawiedliwiam" jakiekolwiek ludobójstwo lub mordy.
@non_compos_mentis: Wpierw mnie publicznie oskarżasz o „usprawiedliwianie ludobójstwa i mordów” a teraz takie fikołek?
Z premedytacja kłamiesz na mój temat, szkalując mnie publicznie naruszasz moje dobre imię. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie ukrywam na wykop.pl: jak mam na imię, jak wyglądam, gdzie mieszkam, co robię i gdzie pracuje, jaki interes prowadzę itd. Przykładowo w tym roku podpisałem kontrakt z jedna ze stacji tv na serie programów, takie bezpodstawne oskarżenia i