Wpis z mikrobloga

Okna drewniane, czy plastiki? Ogólnie zawsze chciałem mieć drewnianie, ale poza dużo większym kosztem podobno to jednak sporo problemów? Konserwacja, że potrafią puchnąć na etapie budowy (łapią wilgoć od tynków itd.).
Ma ktoś z Was od kilku lat drewnianie i może z czystym sumieniem polecić?
#budujzwykopem
  • 12
@bachus ja bym brał plastik, w mieszkaniu mam dobre drewniane okna 10 letnie, ale i tak już powoli gorzej się je domyka pomimo regulacji, po malowaniu pokoi ciężej je domyć i rysuje się lakier nawet jak myjesz mocniej mikrofibrą. Dobre plastiki są git
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bachus: jak cię stać to Fakro z nakłada aluminiowa, a jak standardowo jak większość z nas to plastik Ale dobrego producenta na dobrych profilach więc nie żadne veki, oknoplasty czy inne drutexy
@bachus: jestem w trakcie budowy, nie mam jeszcze swojej wlasnej opinii opartej o doswiadczenie. Moge jednak powiedziec, ze znalezlismy ekipe gorali, ktorzy robia nam okna. Wisniowski chcial 88 tys, a gorale 55k. Pcv byly za 35k. Wiec doplata byla warta imo. Gorale mowia, ze podczas mycia trzeba przemyc ramy mleczkiem i tyle. Proces technologiczny jest inny niz za komuny i ponoc juz nie pracuja tak jak stare okna. Swoja droga widac