Wpis z mikrobloga

W tym kraju, kiedy powiesz, że wierzysz w istnienie kosmitów, to będą na ciebie patrzeć jak na świra, a kiedy powiesz, że wierzysz w opowieść sprzed 2000 lat o człowieku powstającym z martwych, która została spisana we wzajemnie sprzecznych wersjach, na podstawie przekazów ustnych sprzed wieku, a których źródłem jest grupa kobiet, twierdzących, że o wszystkim powiedział im siedzący w grobie anioł, to zostaniesz uznany za człowieka godnego zaufania.

#polska #bekazkatoli #bekazpolakow
skrzacik320 - W tym kraju, kiedy powiesz, że wierzysz w istnienie kosmitów, to będą n...

źródło: comment_16174245536nh5p4r2v6mSiQxuvlP8i2.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
Przeciez wiadome jest, ze wszechswiat i ludzi stworzyla jakas super inteligentna istota, ma ona rozne nazwy w roznych religiach, nawet agnostycy wierza w istnienie Wielkiego Architekta.


@neoklasyk: jak patrzę na niektóre jednostki, to mam co do tego poważne wątpliwości XD ewolucja, mówi Ci to coś?
  • Odpowiedz
Przeciez wiadome jest, ze wszechswiat i ludzi stworzyla jakas super inteligentna istota, ma ona rozne nazwy w roznych religiach,


@neoklasyk: wiadome? podaj jakiś dowód skoro wszyscy o tym wiedzą, ze tak jest.
  • Odpowiedz
Lol nie czuję sie katolikiem, wierzę że absolutnie wszystko da sie wyjaśnić naukowo, ale też uważam że musi być coś ponad nami, coś czego nie jesteśmy w stanie objąć rozumem (przynajmniej na ten moment) i nie jest tak że rzeczy na tym świecie dzieją się "tak po prostu".
  • Odpowiedz
nawet sam Kościół nie wyklucza, że we Wszechświecie mogą żyć inne pozaziemskie cywilizacje i że jednym z zadań Kościoła w przyszłości może być ewangelizacja tych cywilizacji.


@galicjanin: aż się tego boje, jak tylko pomyślę o czasach po odkryciu Ameryki
  • Odpowiedz
@bartolomis: Zmartwychwstanie w ewangelii Marka - Maria Magdalena i świta poszły do grobu Jezusa, gdzie spotkały młodzieńca.
"Weszły więc do środka i ujrzały młodzieńca w białej szacie, siedzącego po prawej stronie".
Po tym jak dowiedziały się o zmartwychwstaniu, uciekły i nikomu nic nie powiedziały.
Zmartwychwstanie w ewangelii Mateusza - Magdalena poszła do grobu Jezusa a wtedy:
"Anioł Pana zstąpił z nieba, odsunął kamień od grobowca i usiadł na nim". Po
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: @kuzyn97: @koku: Jesli ktos jest przyglupem to oczywiscie jest dla niego niewiadome taki zeby uwierzyc ze kwas fluowodorowy jest zracy to musi sie go napic.

Kazde dzielo na swiecie ma swojego tworce, stad wiadome jest, ze ktos nas stworzyl, przykladowo taki Richard Dawkins zawarl w swojej ksiazce Slepy Zegarmistrz twierdzenie nieskonczonej ilosc malp, mowiacej mniej wiecej tyle, ze prawdopodobienstwo powstania zycia na ziemi wynikajace samo
  • Odpowiedz
@Sojerr: Nie kazdy garnek wyjdzie poprawnie, czasem i najlepszemu garncarzowi zdarzy sie spartolic robote i wyjdzie brzydki z dziurami twor.

Podobnie jak z toba i zyrafa, wybrales idealny przyklad.
  • Odpowiedz
@Dobrytyp: Czy Ty czasem kolego nie pobierasz jakichs srodkow psychoaktywnych ? Jak dla mnie to jestes calkowicie oderwany od rzeczywistosci, kazde dzielo ma swojego tworce, zaprzeczysz ?

Przeciez to wlasnie ja jestem przeciwko antropocentrycznemu patrzeniu na swiat a Twoj ateistyczny humanizm jest takze wyrazem wiary i to tej najglupszej.
  • Odpowiedz
@koku: Przepraszam, zapomnialem dodac, ze kazdy kto mysli to wie, tobie widocznie brakuje rozumu aby objac taki temat wiec prosze nie pisz juz w tym watku w moja strone bo to zenada jest i strata czasu. Pozdrawiam trzymaj sie z fartem.
  • Odpowiedz