Wpis z mikrobloga

Mam pare pytan co do keto. Czy ten sposob zywienia a tym samym redukcja jaka chce dzieki temu osiagnac bedzie dla mnie dobry jezeli:

1. Mam wrazenie, ze jestem mocno uzalezniony od wegli tj. najbardziej pieczywo
2. Oprocz wody z napoi 'slodkich' pijam pepsi max / cole zero (0.33 dziennie/na dwa dni) i kawe z mlekiem
3. Jest jakas rozpiska gotowa jak wejsc w adaptacje? Jakis plan posilkow?

#keto
  • 28
@czuczupikczu:
1. Jak najbardziej, na początku może być ciężko ale później możesz się miło zaskoczyć.
2. Zamieniłabym tylko mleko w kawie na śmietankę 30%, napoje "zero" możesz zostawić.
3. Np. tu ale i tak większość pewnie będziesz musiał trochę dostosować pod swój gust i zachcianki.
1. keto to świetna droga do przezwyciężenia uzależnienia od węgli
2. no piją ludzie na keto te napoje na słodzikach ale to nie jest optymalne. W okresie przjściowym jak bedziesz walcył z nałogiem to jest to spoko opcja, bo nie przyswajasz węgli ale zaspokajasz potrzebę słodkiego smaku ale z czasem najlepiej stopniowo odstawiać słodkie napoje. Kawa z mlekiem jest gitówa
3. są proste materiały, które mogę Ci dostarczyć. Możesz też pytać tutaj
Każdy z nas jest uzależniony od węgli. Odstawienie pieczywa, ziemniaków , ryżu i makaronu wiele mnie kosztowało. Pepsi Max pije , ale poza tym żadnego cukru czy miodu. Co do adaptacji to musisz poszukać w necie. Dobra jest apka fitatu, możesz sobie wpisywać i wiesz co i jak. Na Keto trzeba być twardym. U mnie na początku było dużo jajek i avokado.
@pannakota: @luk04330: co do pkt 1 to powiem wam, ze mam wrazenie, ze na mnie wegle zle dzialaja. Nie wiem czy tak na kazdego, ale kiedys probowalem tydzien z keto i czulem sie duuzo lepiej i mam wrazenie, ze mega szybko po nich przybieram. Po zjedzeniu wegli moj brzuch jakos momentalnie robi sie nabrzmialy i tak o sie czuje. Tylko wlasnie nie wiem czy to nie ogolna domena wegli i
@czuczupikczu:
1. Ja też nie wyorbażałem sobie śniadania bez chleba ale mając do wyboru jajecznicę z 5 jajek robioną na boczku a chlebka z serkiem to wybieram jajka. Przywykniesz a jak już będzie mocne parcie na pieczywo to jest fajny przepis na bułki keto które może nie są takie jak zwykłe ale zaspokajają potrzebę pieczywa na jakiś czas.
2. Mleko zastąp śmietaną 30% i będzie ok, co do napojów zero to
ze na mnie wegle zle dzialaja


@czuczupikczu: na każdego źle działają. Od tycia aż po wywoływanie stanów zapalnych. To serio jest złe. Jak tylko przetrwasz adaptację to powinieneś dużo lepiej się czuć i z każdym kolejnym miesiącem będzie lepiej, bo organizm będzie się uzdrawiał a to jednak trwa.
@czuczupikczu: No to zanim opadnie Ci entuzjazm przesyłam listę wstępną materiałów do zapoznania się.
Czytasz: https://olalalchf.pl/40-przepisow-jadlospis-keto-adaptacji/
Oglądasz filmy ale koniecznie od najstarszego: https://www.youtube.com/channel/UC7UfnfkqBNJOA-DB98ZctDA/videos?view=0&sort=da&flow=grid
Oglądasz całą playlistę keto a potem kolejne playlisty: https://www.youtube.com/playlist?list=PL48jnTudSMf_4z7qfiymmOf-xbYJJUSDX

Jeszcze wspomnę o diecie canivore, która jest prostsza aby wystartować, bo nic nie liczysz, nie ważysz i jeśli chcesz to mozesz zacząc od miesiąca na #carnivore a potem ewentualnie wejść na keto. Jak coś to pytaj. Powodzenia!
@pannakota: @luk04330: @felixos: @ziliki: ok, przekonaliscie mnie, po swietach wchodze w keto, moze bede wrzucal jakies postepy dla motywacji :P W ogole jestem mega zaskoczony odpowiedziami, nie pojawilo sie tutaj nic typu 'o zowu to pytanie' etc, wiec jestem bardzo milo zaskoczony cieplymi odpowiedziami (ʘʘ) mam nadzieje, ze tak wlasnie tutaj na tym tagu jest :D

i jeszcze pytanie, slyszeliscie cos o Tym panu?
@czuczupikczu: tak, wrzucaj postępy i nawet swoje jedzenie pokazuj to od razu otrzymasz odpowiedź czy na pewno wszystko robisz dobrze. Na tagu panuje ogólnie świetna atmosfera ale od razu ostrzegam przed trollami, bo jest ich tutaj trochę. Szybko pewnie zauważysz kto trolluje i wtedy czarnolisto i gotowe. Reszta ludzi tutaj jest zawsze pomocna i miła. Tego Mateusza nie znam
po swietach


@czuczupikczu: Skoro po świętach to przysiądź teraz i się podszkol na tych materiałach co wysłałem i sam też coś szukaj.
Dodatkowo polecam przepisy:
https://ziemniakizostaw.pl/
jeszcze @pannakota: na pewno poleci Ci fajne strony/kanały z przepisami, żebyś sobie zobaczył jakie dania się jada. Nie zrażaj się też, że to jakieś trudne gotowanie, bo często danie wygląda na skomplikowane ale takie nie jest albo można je uprościć. Na co dzień jadamy
@czuczupikczu: Na Twoim miejscu zacząłbym własnie w czasie świąt. Na swoim przykładzie wiem że na początku są biegunki tłuszczowe i lepiej wtedy siedzieć w domku niż być w pracy albo w szkole. Tym bardziej że w święta o tłuste potrawy raczej nie trudno :)