Wpis z mikrobloga

Znalezione na jednej z grup - witaj w polskim januszexie gdzie robisz na 3 stanowiskach na raz..

#januszebiznesu #ecommerce #marketing

"Hej, mam sporą zagwozdkę. Byłam na 180-godzinnym kursie e-commerce, a po nim trafiłam na 3-miesięczny staż w sklepie. Wcześniej nie miałam styczności z tą branżą. Szybko dostałam informację, że wszystkim podoba się moja praca i chcą mnie na dłużej. Został mi miesiąc stażu i za niedługo będę rozmawiać o moich oczekiwaniach finansowych.
Nie wiem, jak się wycenić.
Do moich zadań będzie należeć:
- zamawianie mailowo towarów od dostawców zagranicznych i ogólnie komunikacja mailowa, na razie po angielsku, za kilka miesięcy też po chińsku (mam licencjat angielsko-chiński)
- pozycjonowanie 2 stron (SEO)
- copywriting (tekst/dwa tygodniowo na 8 tys znaków), z nich kopiowane są później fragmenty do posta na fb, insta i yt przez inną osobę, więc w sumie social media też w jakiś sposób robię
- adminuję 2 grupy na fb, będę wymyślać jak je rozwijać itp.
- zajmuję się marketplace empik.pl, niedługo pewnie też Ceneo i OLX
- obsługuję Tiktoka (ja wymyślam pomysły na nie, inna osoba robi content, wrzucam i dbam, żeby miały oglądalność
- obsługuję 1 stronę sklepu pod względem e-commerce
- wrzucam produkty na różne sociale i marketplace
- będę rozwijać flow komunikacji mailowej z klientem + newsletter (treść i wygląd)
- będę robić landing pages pod różne kampanie
- mam przemyśleć projekt nowej wersji strony internetowej ze względu na przestarzałość poprzedniej, ale praktyczną częścią zlecimy komuś innemu
- odpowiadam za serwery stron
- i cokolwiek po drodze wpadnie
Na starcie dowiedziałam się, że 'będę traktowana jak normalny pracownik, nie stażysta', nikt mnie za bardzo tu nie uczy i zadania wykonuję sama. Z jednej strony nie mogę określić zawodu jako e-commerce manager per se, tego jest za dużo i e-commerce zajmują się jeszcze 2 osoby, więc nie wiem, czy brać ich średnie zarobki. No i niektórymi rzeczami trochę wychodzę poza to - chociażby 2 językami biegłymi, czy mogą być powodem do zawołania o więcej?
Firma jest mała, raptem 7 osób, a miasto Poznań, jeśli to ma znaczenie.
Na ile brutto wycenilibyście taką pracę? Dodam, że ciężko tu o 'zarobki rosną wraz z rozwojem pracownika'."
  • 3
@suzisa No dobra, opis brzmi jak zespół na 5 osób, ale może w sklepie jest 50 produktów i 7 zamówień miesięcznie, a to wszystko zmienia. Zwłaszcza że to robota dla początkujących, to kto robił to wcześniej?