Wpis z mikrobloga

#katolicyzm
#kosciol
#czarnazaraza

Halo, ale to ty dzwonisz

Wypisanie się z tej obrzydliwej instytucji mieszkając w Norwegii:

szybki mejl do lokalnego szamana i po tygodniu odpowiedź listowna z potwierdzeniem i z podpisem biszkopta

Na odwrocie dodatkowe info ze w NO katolikiem jest się przez chrzest i figuruje się wtedy w rejestrze członków wyznania i na tej podstawie otrzymywane są pieniądze z państwa

Po pierwsze primo: zniknę że statystyk
Po drugie primo: nie dostaną już kasy za mnie
Oraz primo ultimo: czuję się z tym dobrze

-kropla drąży skalę
lastofus - #katolicyzm
#kosciol
#czarnazaraza

Halo, ale to ty dzwonisz

Wypisa...

źródło: comment_1617290803siHfB71Swcvlran5GB9Gv2.jpg

Pobierz
  • 10
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Kiedy masz 4 dychy na karku i dojrzałeś do tego w końcu

Owszem nie kasuje, niestety. Chciałem tylko pokazać że w krajach innych niż kraj z kartonu nie chodzi się po proźbie do pedofili w sukienkach żeby raczyli mnie wypisać, mejl, 2 zdania oświadczenia i koniec.
Bardzo grzecznie biszkopt odpisał i obszernie ze jest czasem tak że Kościół zawodzi i oni rozumieją, i zawsze zaprasza z powrotem w razie co.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ale w czym Ty masz problem? Co z tego, że nie kasuje chrztu? Samodzielnie myślącego człowieka nie obchodzą nic nie znaczące czary mary. W apostazji chodzi o odcięcie się od tej pedofilskiej sekty. I w cywilizowanych krajach związane jest to z odcięciem ich od twoich pieniędzy. W Polsce, niestety to tylko symboliczny gest.
Ale w czym Ty masz problem?


@StefanEm: W niczym.

? Co z tego, że nie kasuje chrztu?


@StefanEm: Skoro w NO katolikiem się jest na podstawie chrztu a apostazja nie kasuje chrztu no to jednak dalej sie figuruje w rejestrze i na tej podstawie są wypłacane środki. No chyba, że op coś źle napisał.

Tak samo w Polsce. Możesz dokonać apostazji ale dalej jesteś katolikiem i członkiem Kościoła. Tak sobie
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Być może niezrozumiale lub niejasno napisałem

Na odwrocie potwierdzenia od biszkopta było napisane że w NO jest się katolikiem przez chrzest lub nawrócenie i poprzez przynależność w rejestrze wyznawców danej wiary i na podstawie tego rejestru jest wypłacane od państwa określoną ilość pieniędzy zależna właśnie od ilości wiernych.
Przypomnieli ofc że jak coś to witają mnie z otwartymi rękoma jakbym się namyślił i chciał wrócić to nie ma sprawy

Ja