Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie ze złomu i innego szajzu gitarkę do #clonehero #rockband #guitarhero

Nawet działa xd. Tylko mi pick odbija tak mocno że rejestruje przeciwny strum

Dupy nie urywa ale nigdy nie miałem żadnej gitarki ani nawet nie grałem na takowej w jakąkolwiek z tych muzycznych gier. Pobawić się można co nieco taką samoróbką

#gry #elektronika #chwalesie
BorysKafarov - Zrobiłem sobie ze złomu i innego szajzu gitarkę do #clonehero #rockban...

źródło: comment_1617288968E3hDUCOxhhm3IFfHiZ2vDP.jpg

Pobierz
  • 10
@Arientar: nie xd nawet nie wiem jakbym miał to zrobić, musiałaby być jakaś kulka na szynie czy coś. Zwykły przycisk jest do SP. Zresztą w wielu modelach od rock banda czy guitar hero z tego co wiem to nie ma nawet tilta tylko przeszli właśnie na przycisk
@BorysKafarov: w każdej jest tilt, tylko że na PC ta funkcja działa tylko z gitarkami z xboxa, bo te z ps i wii korzystają z rozwiązań ekskluzywnych dla tych konsol.

Ôstatniŏ przerabiałem zepsutą gitarkę używając arduino i zrobiłem funkcje przechyłu z użyciem czujnika z allegro który składa się z tubki z kulką w środku, która zamyka przewód (pic related). Proste, tanie I działa. Myślę że nawet jak się nie chce kupować
Arientar - @BorysKafarov: w każdej jest tilt, tylko że na PC ta funkcja działa tylko ...

źródło: comment_16175409120vZdmE9KaGz4RBAOV82Lqn.jpg

Pobierz
@Arientar: no właśnie tak myślałem że najprościej byłoby to zrobić z kulką. Ale nawet nie myślałem o tym jak robiłem gitarkę. Nigdy nie grałem na oryginalnej tylko na klawiaturze więc dla mnie star power to zawsze był przycisk to i tak zrobiłem w tej samoróbce.
@BorysKafarov: krótko mówiąc miałeś dobre przeczucie. Z doświadczenia powiem, że człowiek bardzo przyzwyczaja się do aktywowania star power przechylaniem to ciężko wrócić do przycisku. Brakowało mi tego jak podłączałem gitarkę z ps3 do kompa, więc jak zepsuł się odbiornik to jednym z priorytetów przy naprawie była, funkcja przechyłu
@H2ObezGMO: na starym padzie którego już nie używałem xd

Po prostu kupiłem sobie przełączniki od klawiatury cherry i zwykłym kablem sieciowym przylutowałem do płytki drukowanej od tego pada (w miejsce oryginalnych kabelków od drugiej płytki drukowanej na której były osadzone przyciski pada)

A same przyciski to po prostu wyciąłem kawałek klawiatury z wierzchu, przełączniki na aluminiowej płytce przykleiłem i wkręciłem pod spód a na wierzch spasowałem ten wycięty kawałek klawiatury

I