Wpis z mikrobloga

Z tego co się orientuję DFV ma kupione opcje do 16.04 i o ile dobrze to rozumiem to do tego dnia ma czas, żeby je sprzedać tak? Jaki może mieć to wpływ na kurs Waszym zdaniem?
Nie rozumiem do końca jak działają opcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gme
  • 10
@Cwiekson: wiec tak, jestem tylko malpa wiec niech jakas madrzejsza malpa mnie poprawi jesli sie myle:

DFV wykupil 500 opcji (kazda to pakiet po 100 akcji), po 12$ wiec jesli te opcje beda ITM 16 kwietnia, to bedzie miec prawo do 50 000 akcji po 12$ kazda. Decydujac sie na wykonanie opcji (chec zakupu akcji) broker bedzie musial znalezc 50 000 akcji na gieldzie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@vaxx: Gdzieś czytałem, że prawdopodobnie market makerzy już dawno zabezpieczyli się na wypadek, gdyby DFV chciał te akcje wykupić po takiej cenie, więc prawdopodobnie nie będzie to miało dużego wpływu na cenę.
@stojam_obok: to znaczy że cena strike opcji call będzie niższa niż rynkowa cena akcji. Czyli że będzie mógł kupić 50000 akcji po 12$ za sztukę przy cenie np. 200 usd. Jeśli cena akcji wyniesie mniej niż 12$ to wtedy traci kapitał za który kupił opcje. Teoretycznie nie opłaca się "wykonanie" (exercise) opcji czyli zrealizowanie prawa do zakupu akcji, bo wychodzi to gorzej niż sama sprzedaż opcji.
Natomiast w tym przypadku jest