Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Anoniemamowy: mirasy już wyjaśnili sprawę. Od siebie dodam, że np w Czechach czy na Słowacji pistolety hukowe 9mm PAK są w pełni legalne i nikt tam nie odstawia takich cyrków, jak Polska policja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@Khraell: ale tu bardziej problem jest w policji. To ich eksperci wymyślili tą kretyńska interpretacje, wg której kaliber broni mierzy się nie w lufie, a w komorze nabojowej.
Kilkanaście lat temu bawiłem się trochę w strzelectwo wiatrówkowe i wtedy akurat bagiety odstawiały cyrki z zabieraniem wiatrówek do badań balistycznych, czy aby na pewno mieszczą się w dopuszczalnym limicie 17J xD. Tematy o tym do dziś wiszą na forach o wiatrówkach.
  • Odpowiedz
  • 81
@renkaboga ale jak można #!$%@? z dnia na dzień coś zdelegalizować, a potem ścigać ludzi, którzy to legalnie kupili, powinna być wysłana wiadomość o delegalizacji, amnestia jakaś przez pół roku, oddajemy na komisariat i dziękuję, po sprawie. Szkoda, że jeszcze tych ludzi nie wywlekają o 6 rano w samych gaciach z domu, ja #!$%@?, kraj nie do życia.
  • Odpowiedz
@renkaboga: w #!$%@? osób wpadło przez ten pistolecik, bo oprocz tego gówna czasem mieli różne inne wynalazki xD zdla mnie jednak jest to w #!$%@? słabe, że policja ściga ludzi bo nagle sobie zmienili interprecaje prawa, że coś co było gownem na hukowe stało się nielegalnym pistoletem xD a Militaria sobie dalej wali w #!$%@? i umywa ręce xD
  • Odpowiedz
@renkaboga: Tak, ja pamiętam te początki z bron.pl i pierwsze PISTOLETY PNEUMATYCZNE xD Sam wtedy chciałem mieć taki pistolet, w sumie nawet mam wiatrówkę na CO2 (krótką) i doskonale wiem, jak trudno byłoby to coś zmodyfikować.
@M4711: Polska policja boi się, że ktoś inny niż służby mundurowe, może mieć w posiadaniu coś na kształt klamki, a nie daj bóg, żeby miało język spustowy xD
@floojd: Zobaczysz
  • Odpowiedz
@Khraell: ja już robię pozwolenie bo w tym kraju to jest jakaś kpina, że nagle ci zmienia prawo i ktos musi się tłumaczyć z tego, że przez lata zbierał legalnie czarnoprochowce xD
  • Odpowiedz
@Khraell: ps jeszcze jak ktoś się interesuje tym tematem, to śledzi co się dzieje i wie ze jak zmieni się przepis to trzeba albo to zutylizować, albo za w czasu oddać żeby nie było przypału. A ile było takich co przepisy ma w dupie bo przecież to na dowód i nikt nie pytał czy Pan w ogóle UOBiA czytał, kupił tego straszaka na 9mm od bodajze walthera w militariach, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Khraell: Przecież taka bronią można zabić jak się odpowiednio rzuci w kogoś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@S-Type: Myślę, że to podpada już pod arsenał. Zalecam anonimowy donos na samego siebie :D
@Reezu: Własnie. Do broni miotanych też będą regulacje. Należy zdelegalizować wszelakie proce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz