Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę sobie kupić apple watcha. Kilka pytań:
- chcę wersję non-cellular, czy można z tel odbierać rozmowy gdy tel jest w pobliżu, sparowany?
- płatności zbliżeniowe - w jaki sposób są autoryzowane? trzeba jakoś je potwierdzać na zegarku/telefonie?
- wiadomości i messenger - spoko to działa, używalne?
- dyktowanie - działa? wiadomości, notatki, przypomnienia itd
- outlook i spark - działają powiadomienia, wszystko bezproblemowo?
- są jakieś fajne emejzingi, przydatne rzeczy?
- jak długo się ładuje? na szybkiej ładowarce apple jest szybciej? działa z ładowarką magsafe?
- jaki jest zasięg parowania?

#iphone #apple #applewatch
  • 24
  • Odpowiedz
@snieznykoczkodan: dodam:
dla bezpieczeństwa płatności ustawisz kod pin na zegarku który trzeba wprowadzić po każdorazowym zdjęciu i założeniu go na rękę (ewentualnie odblokowanie telefonu w pobliżu odblokuje i zegarek - można zmienić), sama płatność to potem tylko dwuklik przycisku.

co do zasięgów to na zegarku możesz tez połączyć się po wifi i jak straci telefon z zasięgu to powiadomienia i cała reszta powinna działać po wifi
  • Odpowiedz
@snieznykoczkodan:

wiadomości i messenger - spoko to działa, używalne?

w praktyce mega niewygodne do używania

chcę wersję non-cellular, czy można z tel odbierać rozmowy gdy tel jest w pobliżu, sparowany?

tak ale w praktyce jest to niewygodne i nie będziesz z tego korzystał.

dyktowanie - działa? wiadomości, notatki, przypomnienia itd

tak

są jakieś fajne emejzingi, przydatne rzeczy?

to świetny zegarek jak dużo ćwiczysz albo lubisz produktywność i monitorowanie wszystkiego. dla innych
  • Odpowiedz
@x134xvb: dzięki, najbardziej kuszą mnie opcje treningowe + możliwość płacenia zbliżeniowo i odblokowywanie telefonu. Dyktowanie to opcja awaryjna.
Poczytałem o wersji cellular i chyba jednak wolę tą wersję, masz/korzystarz/możesz coś o tym powiedzieć?
  • Odpowiedz
@snieznykoczkodan: ja mam wersję non-cellular, apple watch se.

gps i bieganie działa offline. płatności też działają offline.

jak korzystam z zegarka samego to znaczy, że jestem na treningu więc chce mieć święty spokój. muzykę można sobie wgrać albo słuchać apple music, podcasty same się ściągają.
  • Odpowiedz
@x134xvb: mi się właśnie podoba to, że można wziąć sam zegarek i być w kontakcie.
Bateria wytrzymuje spokojnie cały dzień tj. kilkanaście h? Godzina jakiegoś sportu, trochę muzy i dużo powiadomień?
Ten standardowy pasek jest ok? Bo wygląda jakoś nieszczególnie, dużo fajniejsze wydają się być te plecione.
Pulsometr ma w miarę wiarygodne odczyty? Wiele lat korzystałem z pasa na klatkę piersiową garmina i nie wierzę, że to cudo może działać równie
  • Odpowiedz
Bateria wytrzymuje spokojnie cały dzień tj. kilkanaście h?


@snieznykoczkodan: Tak

Godzina jakiegoś sportu, trochę muzy i dużo powiadomień?

Tak, spokojnie 3-4h (w sumie to nie testowałem maksa) ale ja nie mam wersji cellular a ona pewnie więcej zjada baterii.

Ten standardowy pasek jest ok?

Nie bardzo, nylonowy pasek jest spoko bo oddycha skóra ale trzeba go prać.

Pulsometr ma w miarę wiarygodne odczyty?

Ciężko powiedzieć bo nigdy nie korzystałem z pasa
  • Odpowiedz
Pulsometr ma w miarę wiarygodne odczyty?


@snieznykoczkodan: W każdym zegarku każdej firmy pulsometr nadgarstkowy będzie działał dobrze jeżeli tętno nie ma nagłych skoków góra/dół, czyli wszelkie sporty gdzie masz zmienną dynamikę ruchu nie będą dobrze rejestrowane (w tym przypadku potrzeba sparować pasek HR na klatkę)
  • Odpowiedz
@royalbaby:
Jasne, pytaj.

Z mojej strony:
- Na początku bardzo zdziwiło mnie to, że alerty o mailach/wiadomościach itd przychodzą wyłącznie na zegarek lub wyłącznie na telefon, nie ma opcji aby otrzymywać powiadomienia na oba urządzenia jednocześnie. Jednak z czasem mi to przeszło, jest to mega wygodne.
- Bateria jest spoko, spokojnie wystarcza na cały dzień, jakbyś się uparł to na 2 też wystarczy
- Brak always on display - też początkowo
  • Odpowiedz
@snieznykoczkodan: Cellular dostępny jest tylko w Orange z tego co słyszałam, masz z Orange? Czy to śmiga? Probowalam dowiedzieć się czegoś dzwoniąc na infolinie, ale osoby z którymi rozmawiałam w ogole nie wiedziały o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
@royalbaby: tak, orange.
Zmieniłem sobie ofertę na orange flex. Ściągasz po prostu apkę, tam masz opcję stworzenia dodatkowego esim o tym samym numerze. Parę sekund i gotowe, automatycznie się instaluje na zegarku. Zero problemów.
  • Odpowiedz