Wpis z mikrobloga

Mirki #opony #motoryzacja #wulkanista mam opony wielosezonowe Bridgestone Weather Control A005 EVO, przebieg od kupna prawie 10 000 km, czy po takim dystansie trzeba zamienić je w jakiś sposób aby użytkować opony jak najdłużej ?
Lewo na prawo, czy przód ma tył ? Po kupnie sprawdzałem zbieżność, przebiegi głównie autostrada.
  • 2
  • Odpowiedz
@backtoback: Lewo na prawo to nie ma znaczenia ale przód tył jak najbardziej można zamieniać, zwłaszcza kierunek toczenia jak są asymetryczne, w Twoim przypadku kierunku nie da się zmienić bo są kierunkowe, zatem zamień przód z tyłem, najłatwiej całe koła. Zapobiegnie to wyząbkowaniu opon na tylnej osi - ludzie o tym nie myślą tylko zakładają często koła w to samo miejsce co sezon i czasem po 2-3 sezonach wyząbkowane opony na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@backtoback: zmierz sobie głębokość bieżnika nawet zapałka czy moneta. I rób rotację aby równo się zużywały. Ja na swoich letnich zrobiłem z 5-6K no to z minimetr dwa jest różnicy. I teraz te z wyższym bieżnikiem poszły na przód a z niższym na tył.
I jak z przodu zetrą się do stopnia że będzie niższy bieżnik niż z tyłu to znowu zamienię
  • Odpowiedz