Wpis z mikrobloga

#rc #wltoys12428

Mirki, jakie macie zasoby z których można się poduczyć czegoś z obsługi i serwisowania modeli elektrycznych samochodów RC? Chodzi oczywiście o podstawy dla amatorów :)
Macie jakieś grupy FB do polecenia, albo inne materiały? Kanały youtube gdzie rozbierają takie amatorskie sprzęty?

Mam Wltoys 12428 bo miał znośne opinie i dobrą cenę na początek by zobaczyć czy mi się spodoba. Wszystkie wady i zalety sprawdziły się całkowicie, jestem bardzo zadowolony, bo zabawa świetna :)

Na polskim youtube albo gość co moralizuje syna przez 15 minut żeby powiedzieć jedną rzecz, albo gość który pokazuje jak w moim modelu zwiększyć sprężystość zawieszenia ściskając na siłę sprężynę, gdzie nawet na jego filmie widać że jest ładna regulacja amortyzatora :>

  • 11
a co do moich aktualnych pytań: czy mogę jakoś zmniejszyć sprężystość tylnego zawieszenia w Wltoys 12428, bez wymiany amorów? Przód nawet ogarnąłem, ale tył jest przesadnie skoczny. W połączeniu z jego nieprecyzyjnym sterowaniem robi się trochę zbyt nieprzewidywalny po rozpędzeniu.

Próbować jakoś w domowych warunkach ścisnąć/skrócić sprężynę?
Albo czy powinienem podkleić mimo wszystko koła tego modelu? Sprawiają wrażenie że siedzą mocno na feldze, ale może tylko mi się wydaje że to szczelne połączenie? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@annotate: fabryczne coś od wltoys to nie jest amortyzator. To imitacja, sprężynka na tloczku, a niczego to nie amortyzuje, nic nie tłumi ruchów sprężyny bo imitacja tłoczeka luzem lata w imitacji rurki. W dodatku zawieszenie jest tak zestrojone, że stoi zawsze "sprężyna na maksa", a w efekcie gdy się już pod jakimś obciazeniem/nierównością ugnie, to wracając do pozycji spoczynkowej dowala do oporu, do ogranicznika, i dosłownie wystrzeliwuje auto w powietrze, dlatego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czy powinienem podkleić mimo wszystko koła tego modelu? Sprawiają wrażenie że siedzą mocno na feldze, ale może tylko mi się wydaje że to szczelne połączenie?

9@annotate: szczelne tak sobie, ale sama felga nie jest szczelna (jest składana z 2 części, poza tym ma chyba otwory od wewnątrz.
Nie ma dobrego rozwiązania, takiego na 100%
1. Jak zakleisz otwory, to w oponie (bardzo miekkiej w końcu, nie ma drutów itp) przy ugięciu się
@hrumque dzięki za rady. Ta skoczność samochodu faktycznie jest idiotyczna, ale nie pomyślałem że można faktycznie zostawić praktycznie wszystko tylko amora wymienić... Nie brzmi drogo, poszukam co tam będzie pasować.

Ze zrobieniem dodatkowej dziury w oponie niezły pomysł, taki lekko nieintuicyjny ale może się sprawdzi :) na razie tylko raz latałem w deszczu ale na zaklejonych dziurkach. Nie nalał się za bardzo do środka ale bez otworów opona nie ugina się tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@annotate: dystanse (przedłużki) to zło, bo luzy na łożyskach i obciążenie biednych cienkich półosi jest i tak spore. A ramię dystansu spotęguje to wielokrotnie.
Jak chcesz jeździć szybko, to zrób autko niskie, i koła też inne (amevi miało trochę lepsze, bo szersze), koła takie jak w truggy/buggy są stosowane, takie "z cyckami" pić rel lepiej się sprawdzają choć wyglądają mniej modelarsko i skalowo.
No ale tak już jest w tej zabawie,
hrumque - @annotate: dystanse (przedłużki) to zło, bo luzy na łożyskach i obciążenie ...

źródło: comment_1617225669Froe9E75sxN6Pk4JDTQF5K.jpg

Pobierz
@annotate: zrób dziury lutownicą na zewnątrz opon, żeby nie poszarpać krawędzi.
To hobby to worek bez dna i polega na wydawaniu pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tuning amortyzatorów nie polega na przykręceniu śruby, ale na zmianie oleju i założeniu odpowiednich sprężyn. Rodzajów jednego i drugiego jest wiele.
Dyferencjały też dostosowujesz wymieniając olej na inną gęstość, musisz mieć kilka żeby poczuć różnicę.
Większość modeli jest sprzedawana ze schematem
I-____-I - @annotate: zrób dziury lutownicą na zewnątrz opon, żeby nie poszarpać kraw...

źródło: comment_1617239628QSBontKB3dAT2VtNJgbGtr.jpg

Pobierz