Wpis z mikrobloga

SL ogólnie to nawet dobry dodatek, ale to co zrobili z profesjami to jest dramat urwa. Myślałem, że gorzej niż w BfA nie będzie, a tu mnie zaskoczyli. Te profy są właściwie bezużyteczne. Jedyne co da się zrobić z tych prof (poza alchemią i enchantingiem) to zamiast płacić goldem za legendary to płacić własnym czasem i farmić kamyki/skóry/clothy/klejnoty.
No, są jeszcze itemy z ilvlem gorszym niż z hc dungów xD
W BfA chociaż były itemy - najpierw z ilvlem raidowym, potem 5 ilvli gorsze, ale z socketami, można było je robić i rozwalać aż będą miały perfect staty.

W becie Blizz miał plany na ulepszenie profesji. Są te dodatkowe sloty w craftingu, tylko na becie to nie był tylko sloty na staty i ulepszenie ilvla, tylko był dodatki typu jakieś rakiety z inżynierii do rękawic, bonusowy dmg do danych rodzajów mobów itd. No ale trzeba było tuż przed premierą całą masę bugów (co i tak im nie wyszło i przełożyli premierę), więc to wywalili do kosza.
Liczę na to, że to poprawią w 9.1, a nie że będą nowe rangi baz, nowe kamyki do kopania, ulepszone flachy i tyle.
#worldofwarcraft
  • 7
@marv0oo:

to zamiast płacić goldem za legendary to płacić własnym czasem i farmić kamyki/skóry/clothy/klejnoty.

To jest chyba jeden z gorszych argumentów za bezużytecznością profek jak koniec końców ktoś musi wygrindować te profki żeby reszta miała bisowe itemki xd.
@Ptrg: no właśnie - KTOŚ musi. Ty nie musisz. Jak masz golda, to nawet lepiej kupić, a nie latać po Mawie i kopać kamienie. Ja chcę mieć z profy coś co JA muszę zrobić, żeby mieć coś lepszego. W BfA był właśnie te itemy z na poziomie raidowym. Ja je musiałem zrobić, ja musiałem mieć profesję, nie mogłem ich kupić ani sprzedać, jak wywaliłem takiego BSa to nie mogłem już tych
@marv0oo: Z drugiej strony takie podejście dalej daje znaczenie profkom a jednocześnie nie zamyka cię w tej konkretnej, której potrzebujesz dla swojej klasy, patrz BS i plate klasy.
Z drugiej strony takie podejście dalej daje znaczenie profkom


@Ptrg: no właśnie małe znaczenie moim zdaniem, skoro absolutnie nie są potrzebne, bo to co dają, można kupić.

a jednocześnie nie zamyka cię w tej konkretnej, której potrzebujesz dla swojej klasy, patrz BS i plate klasy.

z tego co było na becie to widać, że próbowali to zbalansować. I mogli np. taki war z BSa oczywiście ma plate armor i bronie, ale