Wpis z mikrobloga

  • 20
630 + 1 = 631

Tytuł: Norwegian Wood
Autor: Haruki Murakami
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★

"Tokio, koniec lat sześćdziesiątych: jazz, wolna miłość, dzieci kwiaty, protesty na uczelniach. Toru Watanabe spotyka piękną Naoko. Ich wzajemna fascynacja i uczucie obciążone są samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i depresyjną naturą dziewczyny [...]"

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego po tym tytule, jednak nie jestem rozczarowany. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych książek. Opowiada ona o młodości, szczęściu, miłości, przyjaźni, o różnych wartościach w życiu, ale też o śmierci i przemijaniu. Powieść zrobiła na mnie duże wrażenie, może przez to, że jest napisana bardzo prostym językiem. Ma ona w sobie coś takiego, co sprawiło, że nie mogłem się oderwać od ostatnich stron, a tuż po odłożeniu książki poczułem tęsknotę za jej bohaterami. Jedyne co jej mogę tak naprawdę zarzucić, to za dużo, według mnie niepotrzebnych, scen seksu i innych około-seksualnych nawiązań, ale to też ma swój urok.

Polecam osobom, które tak jak ja, lubią literaturę piękną, opowiadającą po prostu o życiu, ale i aż o życiu.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Sqbfd - 630 + 1 = 631

Tytuł: Norwegian Wood
Autor: Haruki Murakami
Gatunek: literatu...

źródło: comment_1617109387s8FZ6guH9Qd7a9Cn8gjEEs.jpg

Pobierz