Wpis z mikrobloga

Ponawiam
Czy jakiś kryptomirek potrafi pomóc?
Próbuje skonfigorować gminera na laptoku z rtx2060 i nieco pokopać, ale coś nie idzie tego zrobić.
Mam gminer249windows64_
Zgodnie z tutorialem zmieniłem serwer na europejski, podmieniłem portfel na swój.
Dodałem cały folder plus plik mineeth do wykluczeń w ustawieniach windowsa - nie działa.
Następnie wyłączyłem wszelkie funkcje ochrony. Od skanowania, przez zapory po jakieś rzeczy proaktywne, generalnie wszystko z opcji zabezpieczeń - wciąż nie działa.
Testowałem po internecie z gniazda po rj45, następnie połączyłem Internet jako udostępnianie przez usb-c z komórki - wciąż nie działa.
Zmieniałem/ usuwalem .rigid, dodawać -d 00/-d 01 - też nic.
Czy ktoś ma pomysł jak to obejść?
#kryptowaluty #kopanie #ethereum #informatyka #laptopy
babicz99 - Ponawiam
Czy jakiś kryptomirek potrafi pomóc?
Próbuje skonfigorować gmin...

źródło: comment_1617043963prJwQ5Y1vW49h0ZsSOkF7X.jpg

Pobierz
  • 13
@WhiskeyIHaze: Czemu niby ma się uszkodzić?
Przy kopaniu sprzet ma stałą temperaturę 55 stopni na GPU i 30 stopni na akumulatorze z trybem bezpiecznym naładowania na 60%. Wiatraki chodzą na poziomie 1/4 intensywności.
Sprzęt leży w chłodzonej serwerowni.
Laptopa dostałem jako rozliczenie umowy za kwotę 2,5k cbln. Przy nicehash robi nieco ponad 3$ na dobę, ale sam nicehash ma zbyt duże prowizje przy przelewach/ wypłatach oraz nieco podbiera kopania stąd celuje
Czemu niby ma się uszkodzić?


@babicz99: bo się przegrzeje. w sensie jeśli będzie pracował cały czas ma maks obciążeniu to będzie przegrzany i z czasem ulegnie przez to degradacji. Natomiast sporo zmienia tutaj:

Sprzęt leży w chłodzonej serwerowni.


Rozumiem, że prąd z tej serwerowni też za free bierzesz? bo inaczej to też może mieć mniejszą opłacalność.

Ciekawe, że przy maks obciążeniu nadal ma tak niskie temperatury.
@WhiskeyIHaze: Prąd za darmo za zgodą moją i innych współudziałowców biznesu stąd stopa zwrotu w 6 miesięcy. Wcześniejszy czas przewidywany był na poziomie 7 miesięcy, ale ostatnio dolar skoczył.
Jeżeli laptop tylko "kopie" i nic innego z nim nie robię to nigdy nie włączył się 2/4 poziom wiatraków, co staje się gdy GPU/CPU przekracza 65 stopni, stąd nie obawiam się wysokich temperatur.
Mam grafy temperatur, obiążenia i poboru prądu z tygodnia
@babicz99: albo

Przy kopaniu sprzet ma stałą temperaturę 55 stopni na GPU i 30 stopni na akumulatorze z trybem bezpiecznym naładowania na 60%. Wiatraki chodzą na poziomie 1/4 intensywności.

Mam grafy temperatur, obiążenia i poboru prądu z tygodnia non stop kopania i laptop nie dobił nawet do 60 stopni, co jest "normą" dla wielu sprzętów w IDLE czy też przeglądarce.


albo coś tam kojarzę xd myślę, że ponad 90% ludzi co
@WhiskeyIHaze: z tego co chwilę czytalem to nie bardzo się opłaca kopać na mobilnym CPU.
Proszę oświeć mnie, jeżeli się mylę. Ile na poniższym sprzęcie można zarobić liczac pracę 24h.
W legionie mam 4600h 6rdzeni na 12 wątków