Wpis z mikrobloga

Po dwóch meczach ewidentnie widać, że nie mamy środka pola. Nie ma gościa, który wyjdzie do piłki od obrońcy, obróci się, zabierze i albo da jakiegoś ciekawego crossa na napastnika albo ładnie uruchomi skrzydłowego. Jeśli jest zmiana strony to wszystko przechodzi przez obrońców. Co do piłkarzy, nie chcę się za bardzo rozwodzić bo w zasadzie nie mam pomysłu kto mógłby zastąpić tych co grają ale po raz kolejny Zieliński, Milik i Krychowiak nie grają nic - żadnej wartości dodanej do pierwszego składu, wydaje się że są bo musi wyjść jedenastu.
#mecz
  • 12
@Van_Zavi: to budowanie akcji dzisiaj w ogóle z #!$%@? było. Czwórka obrońców, Piątkowski i Glik blisko siebie, nie wiedzą co z piłką zrobić a do tego schodzi Krychowiak. I bywało tak, że zagranie do Krychowiaka a ten odgrywa. Często bardzo zagęszczali, brakowało rozszerzenia gry. Ciężko powiedzieć z czego to wynikło, wydaje mi się, że z braku zrozumienia taktyki przez niektórych piłkarzy
@flumpy_bread: Napisałem, że nie ma gościa, który wyjdzie po piłkę, odwróci się, zabierze i da dobrego passa, a nie wyjdzie i odklepie piłkę do tego samego napastnika. Nie zarejestrowałem jakichś zagrań Krychowiaka, które otworzyły komuś drogę do bramki
@Van_Zavi: nic dodać nic ująć.
Zieliński który ma niby umiejętności na jednego z najlepszych rozgrywających na świecie, nie widoczny w meczu z Andora, przecież on powinien wykreować minimum z 10 akcji zakończonych wejściem w pole karne przeciwnika.

Krychowiak, który 90 podań dał do tyłu.

Milika nawet nie komentuje, nie pokazał praktycznie nic w meczu w którym powinien być jednym najbardziej widocznych zawodników.
@Van_Zavi: Teoretycznie papiery na takiego, który ogarnie ten burdel w środku pola ma Bielik ale praktycznie to #!$%@? bo więzadła na kolejne pół roku go wykluczyły
Napisałem, że nie ma gościa, który wyjdzie po piłkę, odwróci się, zabierze i da dobrego passa


@Van_Zavi: jest taki gościu, to jest Piotr Zieliński. Obejrzyj kilka meczów Napoli, w tym aspekcie to jest naprawdę światowy top. Kwestia jest taka, że żeby podać do przodu to musisz mieć do kogo, to nie jest tak, że on sam z siebie to zrobi :D
@meh123: masz rację, problemem naszego środka jest przede wszystkim wychodzenie na pozycję i ruch bez piłki ofensywnych zawodników.

Co nie zmienia faktu że Zieliński sam nie potrafił się uwolnić na środku, zrobić sobie miejsce a potem rozejrzec się i podać.
Gdyby to był kopacz z naszej ligi czy jakiś rezerwowy z 2.bundesligi to można by mieć to w dupie. Ale to jednak podstawowy rozgrywający w Napoli, więc chyba można wymagać od