Wpis z mikrobloga

Mirki jak tam aktualnie wyglada civilization 6? Pamietam, ze niedlugo po premierze Gathering Storm zaczalem testowac (oczywiscie z zatoki). Odbilem sie praktycznie momentalnie przez grafike, cukierkowosc i ogolnie nie czulem klimatu. Do tej pory gram bardzo czesto z civ5 ktora wciagnela mnie jak zadna inna gra przez ostatnia dekade. Po tych setkach godzin powoli zaczynam sie nudzic. Warto jednak dac szanse szostce? Przy okazji jest gdzies na cdkeys/cos takiego full pakiet z dodadtkami czy trzeba kupowac osobno?
#civilization #civilization6 #civilization5
  • 6
  • Odpowiedz
@k1906: Według mnie z GS jest bardzo spoko, rise and fall też wnosi parę miłych civek i cudów. Jeżeli chodzi o głębię i złożoność rozgrywki oraz ilość rzeczy które uwzględnia się podejmując decyzję to jest lepiej niż w V.
  • Odpowiedz
@k1906 Jest dostępny mod, który zmienia wygląd terenu na ten z Civ5. Dla mnie to podstawa, żeby w ogóle zacząć grać, bo ta dziecinna cukierkowatość o której wspomniałeś też mnie nieziemsko odrzuca. Zostają tylko karykaturalne postacie przywódców i czasem (rzadko) kreskówkowe ruchy jednostek, np. nieszczęsnego workera naprawiającego zniszczony improvement. Ale poza tym jest w porządku. Koniecznie też musisz doinstalować mod cqui, który rozszerza GUI na wzór poprzednich części. I nagle okazuje się,
  • Odpowiedz
@wujtrator: @selenita66: @k1906: 6 jest spoko, dużo fajnego contentu doszło przez rok z new frontier pass(nowe cywilizacje, nowe cuda np kilka dodatkowych opcji które można włączyć do rozgrywki np ewolucja barbarzyńskich obozów w miasta-państwa), także ogólnie można pograć w przerwach między kolejnymi partiami w Civ 5( ͡° ͜ʖ ͡°)(CV mam 2056h, vs. CVI 228).

Grafika mi jakoś nie przeszkadza(w strategiach to jest tylko dodatek przecież),
  • Odpowiedz
Humankind


@Scyzorro83: Rowniez czeka, widzialem o tym info juz jakis czas temu i ciagle wierze, ze opoznienia nie zwiastuja nowego cyberpunka. Jesli mi nie podejdzie szostka wroce do Vox Populi bo nie mam tam zbyt wiele godzin

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Dam jeszcze raz szanse szostce
  • Odpowiedz
@k1906: Nie wiem czy grałeś ale polecam do V moda: Iska's Stones to Stars z całym contentem, nowa gra praktycznie( można dorzucić trochę innych modów jak np World Wonders Pack 256 ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Saga Of Man czy JFD's Rise to Power też są fajne i przebudowują całkowicie Civ 5, albo zawsze można dać mixa Lekmod(lubię go za religię i balans w politykach) z The Dawn
  • Odpowiedz