Wpis z mikrobloga

Mam kota (samiec), wiek 8 miesięcy, 2-3 tygodnie temu wykastrowany. Od urodzenia wali do kuwety. Ostatnio zaczął sikać (nie zaznaczać) w różnych miejscach (na gazetki syna, gdzieś na kafle w domu, nawet na sprzęt grający). Robi też siku normalnie do kuwety i kupy robi wyłącznie do kuwety ale coś mu się #!$%@?ło w głowie i sika też gdzie indziej. To mój pierwszy kot i w sumie nie wiem jak do tego podejść. Pokazuję mu, że jestem niezadowolony i zanoszę go do kuwety, żeby #!$%@? wiedział, że tam się robi. Jak to jest u was?
#koty #pokazkota
Pobierz magnuss - Mam kota (samiec), wiek 8 miesięcy, 2-3 tygodnie temu wykastrowany. Od urod...
źródło: comment_16168921394q2yauHQ1EKawIH8RdFD3o.jpg
  • 20
7 kotów here. Radziłabym wizytę u lekarza jeśli nie potraficie sami znaleźć racjonalnego powodu. Kot ewidentnie próbuje wam "powiedzieć", że coś mu nie gra.


@pannakota: Umówię się na wizytę z weterynarzem. Jakieś wskazówki co powiedzieć? Czy po prostu zacząć kot sika nie tam gdzie trzeba
@magnuss: Czasami zdarza się, że kocury po kastracji nadal przez jakiś czas znaczą teren, rzadko ale się zdarza tak samo jak pseudo-rujki u kotek. U nas była sytuacja, że jedna z kotek zaczęła sikać poza kuwetą, bo jej nie pasowało to, że kuweta była kryta (z drzwiczkami), mimo, że od małego taką miała.
@pannakota: tylko ten to robi takie duże siku zamiast znaczenia terenu. Na szczęście nie robi na pościel, tylko zazwyczaj na rzeczy syna. Ale są dni gdzie cały czas robi do kuwety. Zastanawiam się czy nie kupić drugiej kuwet i postawić bliżej miejsca gdzie on przebywa bo może myśli, że do kuwety za daleko to zrobi w miejscu gdzie jest.
Koty reagują tak na jakieś zmiany, stres, więc może coś mu się nie podoba w otoczeniu.


@RexFortune: @pannakota: spróbować mu zmienić żwirek, dodać nową kuwetę. Jedyna zmiana jaka nastąpiła to że ja wyjechałem i został z moją żoną i synem. Może za rzadko wymieniany ten żwirek na nowy? Zazwyczaj co tydzień dwa nowe worki dostaje ale i też wali tam kupy i sika często.
@magnuss: Miałam podobnie ale przez chwilę. Zanosiłam go do tych sików z pytaniem co to jest, potem do kuwety. Każde miejsce na jego oczach sprzątałam i po umyciu wycierałam sokiem wyciśniętym z cytryny z domieszką octu. Koty nie lubia tego zapachu wiec musiał w końcu zaczaić że jak sie gdzieś zesika trochę to przyjdzie cytryna... Wszystko nie trwało dłużej niż 2 dni i sie skończyło.
Miałam podobnie ale przez chwilę. Zanosiłam go do tych sików z pytaniem co to jest, potem do kuwety. Każde miejsce na jego oczach sprzątałam i po umyciu wycierałam sokiem wyciśniętym z cytryny z domieszką octu. Koty nie lubia tego zapachu wiec musiał w końcu zaczaić że jak sie gdzieś zesika trochę to przyjdzie cytryna... Wszystko nie trwało dłużej niż 2 dni i sie skończyło.


@arinkao: powiem żonie żeby spróbowała tego sposobu
@magnuss: Tylko on trochę sikał, mimo tego dość często, jakieś 5 razy na dobę. Wyglądało to na zaznaczanie, nie kilka kropelek ale na tyle że dało się od razu zauważyć. Buty, szafa, łóżko, jak miał 7 miesięcy. Pamiętajcie tylko żeby nie używać chemii żadnej bo bardzo szkodzi kotom. Od cytryny bedzie się trzymał z daleka, ja kupiłam cytrynowy ekstrakt i psikałam małym spryskiwaczem miejsce jak wyschło po myciu żeby sobie pamiętał.
@magnuss: U mnie jeden kot zaczął sikać poza kuwetą, jak była dla niego za mała. Teraz mam takie duże Savic Nestor. A ze żwirku najlepiej tolerowany u mnie to Benek Compact lub inne bentonitowe drobne.
U mnie jeden kot zaczął sikać poza kuwetą, jak była dla niego za mała. Teraz mam takie duże Savic Nestor. A ze żwirku najlepiej tolerowany u mnie to Benek Compact lub inne bentonitowe drobne.


@RexFortune: My używamy silikonowego podloża, możliwe że mu może nie pasować?

Jeszcze drugie pytanie. Kot nie chce jeść ani ryb ani kurczaka, puszek też nie preferuje, ale za to suchą karmę to na kilogramy by jadł. To
Może się nie podobać, silikonowy jest dość duży i ostry. Może spróbuj tego Benka Compact :) A do puszek się przyzwyczai z czasem. Na zooplus jest dużo fajnych bezzbożowych karm mokrych w mieszanych pakietach.


@RexFortune: spróbujemy innego podkładu.Dzięki :)
@magnuss: u mnie każde sikanie poza kuwetę oznaczało zapalenie pęcherza. I to podobno jest najczęstszą przyczyną u kotów. Warto by było zanieść mocz na badania i sprawdzić czy nic się nie dzieje. Zwłaszcza, że kotek na suchej karmie