Wpis z mikrobloga

Mirki i mireczki, poleci mi ktoś jakiś TV do 4,5k (od biedy może być 5k) PLN 55 cali? Zależy mi głównie na hdmi 2.1 120hz VRR, skłaniałem się ku SONY XH90, ale podobno sony w #!$%@? leci z VRR i szukam czegoś innego. Głównie pod XSX, ale kiedyś tam wleci też PS5.
#xboxseriesx #ps5 #telewizory
  • 20
@Absynt: Variable Refresh Rate - jak gra zaczyna gubic klatki to telewizor dostosowuje odswiezanie (czyli przestaje trzymac 60/120Hz) dzieki czemu nie widzisz "tearingu" (takie ząbki na ekranie) - generalnie sprawia, ze gra wydaje sie bardziej plynna gdy framerate zaczyna klękać. PS5 jeszcze tego nie obsluguje, mimo napisu na pudelku, co jest bardzo zabawne i przyjemne, poniewaz na Xboksach jest to dostępne od czasu One S. tutaj wyjasnienie filmowe
@Absynt: Jezeli ktos lubi gry telewizyjne, to i XSX sobie kupi(l) + VRR przydaje sie przy podlaczaniu PC do telewizora. PS5 ma VRR nawet na pudelku napisane jakoo ficzer (podobnie jak 8k), wiec wypadaloby, zeby kiedys to dodali. Jest to jedna z rzeczy, ktore nadal nie sa gotowe w ps5 (jak dodatkowe SSD i 1440p).