Wpis z mikrobloga

Mireczki

Z racji na to, że pracuję w #nauka z #mikroskop em elektronowym mam możliwość robienia zdjęć w dużych (i małych) powiększeniach rzeczy codziennego użytku (łącznie z analizą składu pierwiastkowego). Gdyby było zainteresowanie to mógłbym co jakiś czas wrzucać jakieś zdjęcie.

Dziś zdjęcie studa z klocka #lego w małym powiększeniu :)

#mirkoskopia
mihau_ - Mireczki

Z racji na to, że pracuję w #nauka z #mikroskop em elektronowym ...

źródło: comment_1616748984EMov7lPCMpqtS3NK9hxHPA.jpg

Pobierz
  • 31
@Polanin: To zdjęcie było robione na szybko, niemniej dzięki za zwrócenie uwagi :D Nawet pod obiektyw nie podjeżdżałem tylko na WD 29 mm robione w domyślnej pozycji stolika :) Jedyne co to robiłem z niskim kV, żeby właśnie uniknąć nadmiernego ładowania. Następnym razem napylę. Niską próżnię mogę uruchomić, ale nie ma to sensu bo mam jeszcze kilka próbek w komorze gdzie robię w miarę duże powiększenia.
@kavior: SEM, do TEMu bym klocka nie wsadził, no i jest za gruby, żeby jakikolwiek obraz uzyskać. TEM też mam, ale z niego raczej ciekawych dla mirko zdjęć nie będzie. Co komu po zobaczeniu kolumn atomowych :D
Teraz w TEMach standardem jest 300 kV, my mamy starszy model i max 200 kV.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mihau_: no wiem ze bys nie wsadzil xD ja robilem na jeolu 1400 plus, i w normie naszej było ze napiecie max 100kv i tak było zablokowane. Ale az bym sobie taki filament wymienil bo dawno nie wymienialem :-(