Wpis z mikrobloga

@E-Seven: to nie musi być nierówność. Wrzuciłem po prostu klocek tak jak stał, bez wcześniejszego czyszczenia. To może po prostu być brud :)
  • Odpowiedz
To może po prostu być brud :)


@mihau_: Nie wiem jak długo robisz zdjęcia, ale sądzę, że zaczynasz. To nie brud, ale tworzywo Ci się ładuje. Jak chcesz ładne zdjęcia to zrób jednak z napylaniem. Jeśli nie masz możliwości to podwyższone ciśnienie, jeśli nie masz możliwości to niskie napięcie i wtedy zdjęcie z bliska (WD np. 5 mm).
@E-Seven: To ładowanie się powierzchni.
  • Odpowiedz
@Polanin: To zdjęcie było robione na szybko, niemniej dzięki za zwrócenie uwagi :D Nawet pod obiektyw nie podjeżdżałem tylko na WD 29 mm robione w domyślnej pozycji stolika :) Jedyne co to robiłem z niskim kV, żeby właśnie uniknąć nadmiernego ładowania. Następnym razem napylę. Niską próżnię mogę uruchomić, ale nie ma to sensu bo mam jeszcze kilka próbek w komorze gdzie robię w miarę duże powiększenia.
  • Odpowiedz
@kavior: SEM, do TEMu bym klocka nie wsadził, no i jest za gruby, żeby jakikolwiek obraz uzyskać. TEM też mam, ale z niego raczej ciekawych dla mirko zdjęć nie będzie. Co komu po zobaczeniu kolumn atomowych :D
Teraz w TEMach standardem jest 300 kV, my mamy starszy model i max 200 kV.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mihau_: no wiem ze bys nie wsadzil xD ja robilem na jeolu 1400 plus, i w normie naszej było ze napiecie max 100kv i tak było zablokowane. Ale az bym sobie taki filament wymienil bo dawno nie wymienialem :-(
  • Odpowiedz