Wpis z mikrobloga

590 + 1 = 591

Tytuł: Drach
Autor: Szczepan Twardoch
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788308054314
Ocena: ★★★★★★★

Chyba najbardziej plastyczna opowieść Twardocha.

Fanem talentu Twardocha zostałem po cyklu "Króla", "Pokora" mimo tego, że była książką dosyć udaną, to nieco mnie rozczarowała. Stąd te postanowienie, aby nadrobić wszystkiego jego powieści.

Stąd też to, co będę określał dalej jako lekkie rozczarowanie ktoś mógłby nazwać błędem poznawczym. A mam na myśli to, że Twardoch mógłby się zdecydować nad zmianą archetypu swojego głównego bohatera.

Zwłaszcza, że talent do opowiadania historii jest u autora nieprzeciętny. Konwencja przyjęta w "Drachu" choć ciekawa, może wydawać się niczym niezwykłym. Pozbycie się widocznych sygnatur czasowych może ukrywać niezbyt skomplikowaną historię czy powtarzalność niektórych motywów. Czasem wydaje się, że autor uprawia sztukę dla sztuki i popisuje się wiedzą w długich opisach przywołujących na myśl "Nad Niemnem". A przyjęty zabieg nietłumaczenia kwestii wypowiadanych w języku obcym akurat mi nie przeszkadzał, dodawał uroku i klimatu opisywanym wydarzeniom.

Generalnie polecam, nie tylko fanom Twardocha.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #powiesc #literaturapolska #literaturapiekna
Pobierz user48736353001 - 590 + 1 = 591

Tytuł: Drach
Autor: Szczepan Twardoch
Gatunek: liter...
źródło: comment_1616676572EgPlpx7u2BazPJB5e0KWwU.jpg
  • 3
@ostoja: Jest napisana gwarą i jest w niej dużo niemieckich wtrąceń, które nawet nie są tłumaczone. Dla mnie przez to + przez natrętną manierę Twardocha robi się z tego bełkot, ale jak widać komuś to się może podobać