Wpis z mikrobloga

Mireczki szybkie pytanie: Który z tych cRPG lepszy pod względem rozbudowanego świata, ciekawej historii, ciekawych zadań pobocznych.
W Pillarsy 1 grałem, wg mnie miejscami trochę przegadany, w Divinity nigdy nie grałem. Zakładam, że wypada zacząć od 1 części Divinity.
A może jakieś inne propozycje? Może być w 3d. Może być action RPG. Witcher 3 ograny, cyberpunk nie wiem czy mi pójdzie :P Co tam jeszcze ciekawego wyszło w przeciągu ostatnich kilku lat?

#crpg #pcmasterrace

Który z ty cRPG lepszy?

  • Pillars of Ethernity 2 47.1% (16)
  • Divinity Original Sin 1 & 2 52.9% (18)

Oddanych głosów: 34

  • 7
  • Odpowiedz
@hornet17: Jak podobał ci się Wiesiek, to może "red dead redemption 2"? Nie masz tam co prawda wielkiego wpływu na rozwój postaci, ale fabuła i klimat gry robią robotę. No i teraz jest promocja na Steamie.

Ograłem Pillarsy 1 i 2, ograłem też Divinity 1 i 2. To są bardzo odmienne gry i każdy tytuł warto ograć. Ale aby nie psuć sobie nerwów i nie odczuwać monotonii to polecam taką kolejność: Divinity 1, Pillars 2, Divinity 2.
Divinity 1 jeszcze daje radę, ale jak cena jest słaba to bym został przy Pillars 2 i Divinity 2.

Jest jeszcze Torment Tides of Numera, którą jedni lubią inni nienawidzą, ale mi się podoba, bo mam sentyment do części
  • Odpowiedz
Który z tych cRPG lepszy pod względem rozbudowanego świata, ciekawej historii, ciekawych zadań pobocznych.


@hornet17: pod tymi względami oba original siny nie powinny nawet figurować w głosowaniu xD Eora to naprawdę mnóstwo worldbuildingu ze strony Obsidianu. Ciekawy, renesansowy świat pełen niejednoznacznych postaci i sidequestów.
  • Odpowiedz