Wpis z mikrobloga

Ja sie zastanawiam jak to będzie wyglądać, jeśli serio HF mają 900%+ (czyli te wczorajsze 634mln akcji) zashortowane.

Przecież zakładając że nikt z nas nie sprzeda, a oni wystawią market order na 650mln, to będzie to wisiało po wsze czasy dopóki wszsycy wszystkiego nie sprzedadzą, a GameStop nie zgodzi się na wypuszczenie 600mln+ akcji żeby pokryć pozycje krótkie XD
#gme
  • 30
  • Odpowiedz
@Rabusek: ja to ciekaw jestem co się stanie jeśli oni tych shortów po prostu nie pokryją ( ͡° ͜ʖ ͡°) akcji nie odkupią, ci to pożyczali akcji nie dostaną, a HF pójdzie siedzieć. Nie mamy państwa ani pieniędzy i akcji no i co nam zrobicie?
  • Odpowiedz
akcji nie odkupią, ci to pożyczali akcji nie dostaną, a HF pójdzie siedzieć


@whoru: padnie cała amerykańska giełda, to są naczynia połączone, takie jest moje zdanie
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ludzie zaczną sprzedawać już przy 300 dolarach. Musisz też pamiętać, że nie tylko ulica gra, są też inne fundy pewnie załadowane, więc nie da się uniknąć sprzedaży przy wyższej cenie.
  • Odpowiedz
@logiczny_sens: przecież to jest czysta fantazja wsb i pajacu z tego tagu xD nigdzie nie ma żadnej oficjalnej informacji tylko wyliczenia jakiś randomowych osób z internetu co wiszą na hakach i naganiają wszystkich xD
  • Odpowiedz
@Rabusek: Fundy, które stoją grubo na shortach mogą łatwo się wykaraskać jeśli uznają, że taki scenarusz nastąpi. Mogą skupować opcje call, lub wystawiać puty żeby hedgować pozycję do momentu aż praktycznie stanie się neutralna. Problem oczywiście pozostanie i pewnie w głównej mierze może pozostać na barkach np. CBOE które wystawia certyfikaty bez pokrycia (jeśli tak jest).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaczuszkaa: np A ma akcje i B od nich pożycza i sprzedaje na giełdzie uzytkownikowi C(short). Nic nie stoi na przeszkodzie zeby jeśli C wystawi ta aukcje np za 1dzien żeby kupił ją A i jesteśmy w punkcie wejścia.
  • Odpowiedz
@vaxx: a ty jesteś głupi xD takie informacje są podawane tylko ni jak się maja do tych waszych wyliczeń i ludzie twierdzą ze to kłamstwa ze zeszli z shortow xD
  • Odpowiedz
@Narmol: kary wliczone w koszt prowadzenia biznesu ¯\_(ツ)_/¯ no nic, ja sie swietnie bawie przy tej calej akcji, a Ty chyba tego przebolec nie mozesz, ze takich jak ja jest wiecej i zamiast spozytkowac energie na cos produktywnego, to starasz sie nam za wszelka cene cos udowodnic xD
  • Odpowiedz
@whoru: Za wszystkimi stoją brokerzy ubezpieczyciele, jest składka wyznaczana przez nscc od wszystkich instytucji.
@Narmol: liczyłeś coś? Na jakiej podstawie tak sądzisz.

@Kaczuszkaa: skąd informacja że przy 300 fundusze zaczną sprzedawać?

Wiesz że fundusze posiadają kilkadziesiąt milionów akcji i przy 300 dolarach by to jebło na ryj? Nie po to toczą bitwy w dniach kiedy wygadają opcje i wydają na to pieniądze żeby spdzedawać po 300 %. Teraz nie
  • Odpowiedz