Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji tego, że lubię #!$%@?ć, ale dobrym motorem do nauki jest dla mnie jest wstyd przed niedotrzymaniem danego słowa, mam do was prośbę xD i zróbcie screena. Zaczynam się uczyć Hiszpańskiego i Chińskiego jednocześnie.

Pozbierałem już materiał do nauki, wiem jak się uczyć i za miesiąc, mam już oglądać i rozumieć Le case de papel po Hiszpańsku z napisami. Co do Chińskiego myślę, że po miesiącu byłbym w stanie nauczyć się rozmawiać o podstawowych rzeczach, ale z samą nauką Pinyin ( czyli łacińskiej wersji pisowni Chińskiego), a chcę to zrobić na poważnie, a nie na start iść na skróty a potem uczyć się tego samego od nowa, więc nie mam za dużo oczekiwań po miesiącu i będę twardo uczył się znaków :D.


Trzymajcie kciuki i widzimy się z tym wpisem za miesiąc, będę relacjonował progres :D

#hiszpania #chiny #jezykiobce #hiszpanski #chinski
  • 12
@kierowcaautobusuofficial: Paaaanie, gdzie tam szkoły, gdzie ja na to czas znajdę xD, kurs na youtube/udemy i wszystko sam. Jeśli chodzi o Chiński to po poznaniu, podstaw zapisu, gramatyki, to... chiński to chyba najłatwiejszy jezyk jaki kiedykolwiek widziałem, tam praktycznie nie ma gramatyki i mówi się na zasadzie Ja iść do kino, my lubić warzywa i to wszystko, jedynym mankamentem jest ilość znaków do przyswojenia, więc jest prosty, ale... może zabrać bardzo
nie ucze się sposobem szkolnym, którym nam wpajano angielski przez tyle lat xD


@Antybuka: prawidłowo
wszyscy znają lepiej gramatykę języków obcych niż własnego języka, napisać coś tam potrafią, ale swobodnie mówić to już nikt nie nauczył i tylko stękają, kwękają i dukają.

Żebyś poszedł w rosyjski to bym chętnie stanął w szranki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Antybuka:

chiński to chyba najłatwiejszy jezyk jaki kiedykolwiek widziałem, tam praktycznie nie ma gramatyki i mówi się na zasadzie Ja iść do kino, my lubić warzywa i to wszystko


Brak fleksji nie oznacza bynajmniej braku gramatyki lub jej małego stopnia skomplikowania. Gramatyka języka chińskiego jest zdecydowanie trudna. Brak fleksji chiński nadrabia skomplikowanymi zasadami pozycji w zdaniu, różnymi słowami gramatycznymi i bardzo charakterystyczną "chińską logiką".