Wpis z mikrobloga

@CzarnyOwiec:
Dlaczego darwinizmem? Myślisz że posiedzimy jeszcze te 2 tygodnie w domach, wypłaszczymy krzywą, udrożnimy służbę zdrowia i wirus zniknie? Czy jednak "kto ma umrzeć, ten umrze"...?

Idźmy dalej - założmy że przez brak lockdownu umrze dodatkowe x pacjentów, ale przez lockdown (ograniczenie dostępu do obiektów sportowych, planowych operacji, diagnostyki onko/kardio, depresje, bankructwa itp.) dodatkowe 0,5x, a może 1,5x, a może 2x, a może 10x ludzi - nikt tego
@Niles: Różnica jest taka, że w Teksasie masz prywatne szpitale i faktycznie na pewnym poziomie zamoznosci nie bedzie różnicy. W Polsce każdy ma prawo do leczenia, w związku z czym jak otworzysz wszystko to za 2 tygodnie zanim dojedzie do ciebie karetka, czy to covid czy to coś innego, może być za późno. I czy masz prywatna opiekę nic nie zmienia.

Ale do takich refleksji trzeba mieć więcej wiedzy o świecie
@kaaban:

Różnica jest taka, że w Teksasie masz prywatne szpitale i faktycznie na pewnym poziomie zamoznosci nie bedzie różnicy. W Polsce każdy ma prawo do leczenia, w związku z czym jak otworzysz wszystko to za 2 tygodnie zanim dojedzie do ciebie karetka, czy to covid czy to coś innego, może być za późno. I czy masz prywatna opiekę nic nie zmienia. Ale do takich refleksji trzeba mieć więcej wiedzy o świecie
popierasz całkowite usunięcie wszelkich obostrzeń związanych z covidem i powrót do normalności


@OstatniZnak: ograniczenie miejsc w restauracjach, maseczki w środkach transportu publicznego (+ zwiększenie jego częstotliwości) oraz w sklepach wielkopowierzchniowych, wymóg płynu odkażającego dostępnego dla klienta - powinny zostać. Godzina policyjna, maseczki w środku nocy na pustym placu, maseczki w ogóle na świeżym powietrzu, zamknięte siłownie, baseny, restauracje, muzea - moim zdaniem bezsensowny teatr bezpieczeństwa.
@OstatniZnak nawet nie wiem jak to tłumaczyć... Serio. Jeśli ktoś się tego nie boi to ma ma albo 20 lat albo mieszka na głębokiej wsi. Kurde nie ma tygodnia żeby nie przekręcił się na to ktoś z rodziny mojego otoczenia. Ograniczenia muszą być bo właśnie ludzie nie rozumieją podstawowych zasad. Nie rozumiem co ma w łbie osoba która nie zasłoni gęby wchodząc do jakiejś biedronki czy do windy
@OstatniZnak: Ponad 500 na tę chwilę, ale pamiętaj, że jednak siedzimy na portalu, na którym przeważają przegrywy i spierdony, dla których ten cały covidowy cyrk jest kolejnym powodem do zwalenia sobie gruchy. W prawdziwym świecie jest nas większość, tylko problem w tym, że nadal siedzi w nas ten zaszczepiony przez media wstyd jak to hehe szur chce mieć drugie włochy. Więcej odwagi cywilnej nam wszystkim życzę na codzień
@kaaban: za jakie 2 tygodnie? Już jest problem. Dużo gorzej już nie będzie


@Niles: Właśnie o to chodzi, że jakbyś wszystko otworzyl to by było dużo gorzej. Miałbyś liczby na poziomie 100k, jak nie więcej
@kaaban: poczytaj jakich ludzi się testuje, jak liczby podawane się nie zgadzają, rozejrzyj się też po znajomych ile ludzi ma objawy ale nie zgłasza tylko siedzą w domu żeby nie dostać kwarantanny
@Niles: Ale ja o tym wszystkim wiem. Pisząc, że byłoby 100k miałem na myśli odniesienie w stosunku do obecnej sytuacji, czyli realnie miałbyś 200k