Wpis z mikrobloga

Hej wykop.
Czy WYROBIENIE(NIE ZŁOŻENIE WNIOSKU) dowodu zazwyczaj trwa szybciej jak złoży się wniosek osobiście czy przez internet. Jest jakakolwiek różnica? Czy panie w urzędzie mają cokolwiek do gadania by to przyspieszyc?

Bo z tego co wiem to dowody i tak są wyrabiane w Warszawie. Przez Internet to nawet nie ma chyba możliwości napisania uzasadnienia dlaczego mi tak się spieszy, a Pani w urzędzie mogę coś powiedzieć :p, CZY TO COKOLWIEK DA?

Wprowadzono mnie w banku błąd mówiąc że sprawy bankowe będę mógł załatwiać do 3 miesięcy po wygaśnięciu dowodu, więc zbytnio mi się nie śpieszyło. Jednak okazało się że tylko te związane z KONTEM OSOBISTYM. Jedyne co za to dostalem to "przepraszam za nieporozumienie". Licze na jakiekolwiek, ale poparte doświadczeniem - odpowiedzi.

#dowodosobisty #pytanie #pytaniedoeksperta #biurokracja #paszport #kiciochpyta #urzadmiasta
  • 6
@Szoku93: Zależy od urzędu, ale zazwyczaj złożenie na miejscu spowoduje szybsze wydanie dowodu niż złożenie przez internet. Te wnioski internetowe też urzędnik musi obrobić, jak będzie ich dużo to to trochę potrwa, jeszcze jak coś z fotą będzie nie tak to Ci się wszystko opóźni. A składając osobiście urzędnik na miejscu przekazuje wniosek do produkcji.

Czy panie w urzędzie mają cokolwiek do gadania by to przyspieszyc?


Przy przekazywaniu wniosku do produkcji
@tiksiu: Taa, złożyłem osobiście, pogadałem z Panią i poszło z priorytetem, tez mi mówiła ze nie zauważyła jakiś znaczących przyspieszeń przy priorytecie. Racja, nie pomyślałem ze w większym mieście te dowody mogą szybciej spływać :).
@Szoku93: jeśli po 10-14 dniach status wniosku na gov.pl się nie zmieni to zadzwoń do urzędu i zapytaj czy czasem dowód nie leży już w urzędzie, ale czekają na kopertę z kodem PUK do kompletu. Praktyka jest taka, że status na stronie zmienia się gdy jest już komplet dowód+koperta z PUKiem (aby obywatele nie musieli chodzić dwa razy), ale dowód możesz odebrać nawet gdy koperty jeszcze nie ma (zazwyczaj przychodzi ona