Wpis z mikrobloga

@Klescz_z_dupy_leszcz: Już to widzę, przylatuje An-225 wypełniony koparkami, wielka feta z premierem oczywiście rozdadzą sobie nagrody itd. A potem się okaże, że poszło na to 60 mln, to nie są koparki a Raspberry PI a sprzedawca rozpłynął się w powietrzu.

Państwo nie jest po to, żeby zarabiać pieniądze, nawet powiem więcej, im mniej ich ma tym lepiej.
  • Odpowiedz
@Klescz_z_dupy_leszcz: Usuń ten post! Zaraz Vateusz powoła Narodowe Kopalnie Kryptowalu, ustanowią 20 prezesów, powstanie ponad 100 związków zawodowych, trzynastki, czternastki, barbórki, oczywiście nikt żadnego bitcoina nie wykopie, bo koparki zostaną rozkradzione po drodze, a budżet co roku będzie musiał dopłacać do tego biznesu 4 mld zł niezależnie od tego, czy btc będzie po 50k$, czy po 200k.
  • Odpowiedz
Czy nasz kraj, by mieć więcej kasy, nie mógłby zacząć kopać bitcoinów? Jak by to wyglądało prawnie? Bo ostatnio rozkmine nad tym miałem.


@Klescz_z_dupy_leszcz: Mógłby - ale prościej po prostu kupić Bitcoina jako rezerwę, obok złota.

Co do kopania, to idealnie było by pozwolić Polakom aby prąd do kopania BTC miał 0 podatków i akcyz, oraz pozwolić w pełni dawać to i sprzęt w koszta działalności (nie wiem czy tak
  • Odpowiedz
to idealnie było by pozwolić Polakom aby prąd do kopania BTC miał 0 podatków i akcyz


@decentralizacja: skoro to ich sprawa, to dlaczego normalne firmy (restauracje, rzemieślnicy, hotele) nie mogłyby mieć prądu bez podatków i akcyzy? To mi bardziej wygląda na dopłacanie do jednych kosztem innych, innymi słowy interwencjonizm. Już mieliśmy dopłacanie do kopalń, bo komuś się ubzdurało że Polska powinna stać węglem. Poza tym już sobie wyobrażam jakie za
  • Odpowiedz
@decentralizacja: skoro to ich sprawa, to dlaczego normalne firmy (restauracje, rzemieślnicy, hotele) nie mogłyby mieć prądu bez podatków i akcyzy?


@sciana: jak dla mnie to by mogli, ale pytanie nie było "co by Polska robiła gdyby nie była rządzona przez dzbanów socjalistów i bolszewików z PiS", tylko "jak Polski rząd mógłby wspierać krypto"
  • Odpowiedz
Co do kopania, to idealnie było by pozwolić Polakom aby prąd do kopania BTC miał 0 podatków i akcyz, oraz pozwolić w pełni dawać to i sprzęt w koszta działalności


@decentralizacja: tak jak w Kentucky
bisq - > Co do kopania, to idealnie było by pozwolić Polakom aby prąd do kopania BTC ...
  • Odpowiedz
@Klescz_z_dupy_leszcz: Nawet tak prostą rzecz by zdupili. Kopanie to domena krajów, które nie potrafią nic innego zrobić i mają nadmiar energii. Dlatego Ukraina niedawno zapowiadała uruchomienie koparek przy swoich elektrowniach jądrowych. Polska ma spore niedobory prądu, więc pomysł jest kiepski, poza tym ciężko coś takiego kontrolować i pewnie skończy się klasycznie - wielką defraudacją kasy. Lepiej niech się za to nie biorą.
  • Odpowiedz