Wpis z mikrobloga

Z mojego doświadczenia wynika, że praca staje się o wiele przyjemniejsza, gdy nie potrzebujesz pieniędzy. Podobnie jak ty, jestem inżynierem i uwielbiam rozwiązywać techniczne łamigłówki, które pojawiają się w naszym laboratorium R&D. Ale nienawidzę siedzieć na długich spotkaniach, robić powerpointy i wykonywać nudną formalną robotę - więc tego nie robię. Jestem na tyle dobry w tych częściach, które lubię (być może tylko), że uchodzi mi to na sucho, podczas gdy moi koledzy, którzy podjęli się trudnego stylu życia, w zasadzie muszą zjadać to, co menedżerowie im podsuwają pod nos


My experience is that work becomes a lot more fun when you don’t need the paycheck. Like you I’m an engineer and I love solving the puzzles that appear in our product development lab. But I hate sitting in long meetings, making powerpoints, and taking on boring busywork– so I don’t. I’m good enough at the parts I like (perhaps only just) that I get away with it, while my colleagues who took on the commitments of a high-maintenance lifestyle basically have to eat what management dishes out.”

#mrmoneymustachequotes #filozofiapracy
  • 1